איטום גגות- עשה זאת בעצמך

ישנן פעולות שאו יכולים לבצע בעצמנו אך משום מה אנו מיד ממהרים לפנות לבעל מקצוע. חלק מהאנשים חוששים שהם לא יבצעו את העבודה כמו שצריך, חלק עצלנים או שהם פשוט לא מוצאים זמן, וחלק לא שוקלים אפילו את האופציה כי הם אפילו לא מודעים אל קיומה. איטום גגות היא אחת מהמשימות הללו.

לא תמיד צריך קבלן איטום

יש הרבה פעולות שניתן לבצע לבד כך שיהיה לכם הרבה יותר פשוט לתפעל אותן. מקום להתקשר לבעל מקצוע ולקבוע איתו, לשלם לו על ההתרשמות הראשונית ולאחר מכן על הפעולה שלו וזה עוד לא כולל טיפ, תחסכו את כל ההוצאה ותטפלו בעצמכם. נכון, זה יעלה לכם בזמן ולעתים גם בטעויות, אך מעבר לחיסכון הכספי יהיה לכם סיפוק שאתם בעצמכם פתרתם משהו בבית, תצליחו ללמוד פעולה חשדה ולעתים גם לעזור לחברים וקרובי משפחה.

איטום גגות- עשה זאת בעצמך

  • כדי לאטום את הגג ניתן להשתמש במגוון רחב של חומרים שיהיו נוחים מאוד לעבודה. חומרים חד רכיביים נוחים מאוד כיוון שאין צורך לערבב אותם עם חומרים אחרים, כך למשל ניתן להשתמש בהידרוסיל 90, הידרו מסטיק א הידרוסיל 100. כל אלו הם חומרי איטום חד רכיביים שמבוססים על צמנט, הם גמישים מאוד ואלסטיים לאין שיעור כך שאפשר להתקין אותם ביתר קלות.
  • אם אתם רוצים לאטום תפרים וסדקים, אתם צריכים אוטם פוליאוריטני. האוטם הפוליאוריטני הוא חומר מסטיק גמיש שבעזרתו ניתן לאטום תפרים אנכיים או אופקיים ביתר קלות על ידי הזרקה מדויקת. היתרון שבו הוא שניתן לצבוע עליו בלי בעיות לאחר מכן.
  • פוליאוריטן הוא אחד החומרים הכי נוחים לעבודה עצמית ובעזרתו ניתן לאטום את המרפסת. אם לא תבחרו בשיטה הארוכה של פירוק המרצפות, תמרחו פוליאוריטן כל כמה שנים בצורה יסודית, תנו לו להתייבש ואטמתם את הגג המרוצף או המרפסת ביתר קלות.

לא מיד ניתן לאטום לבד

אין ספק שאיטום גגות עצמאי יכול להיות פתרון חסכוני ומעניין במיוחד אך לא תמיד הוא כדאי. כמו איתור נזילות, שלפעמים יכול להיות עצמאי ולפעמים חייב להתבצע באופן מקצועי, כך גם איטום גגות. יש מצבים בהם תצטרכו חוות דעת ממקצוענים ולא תהיה לכם אפשרות לוותר עליהם, לכן המשימה הבאה שלכם תהיה לבחור את קלן האיטום המתאים.

המאמר באדיבות איטום עדן איטום גגות

Categories: עמוד הבית