איך להתקין וילונות בעצמך ללא צורך באיש מקצוע

וילונות

ישנו מגוון רחב של סוגי ווילונות כיום, הדורש מאתנו לעיתים קרובות להתקין וילון מההתחלה
התפתחות תרבות השפע בחברה הישראלית יצרה אווירה אשר אפשרה את פריחתה של תרבות עיצוב הפנים. מעבר לרהיטים מהודרים ומעוצבים הנמכרים ברחבי הארץ, גם מוצרים פשוטים באופן יחסי זכו לעדנה רבה, והמבחר שלהם המוצא לצרכן הלך וגדל. וילונות הם דוגמא לפריטים אשר רק לפני דור איש לא היה מעלה על דעתו לשלם עליהם מעבר לנדרש על מנת שיתאימו לעיצוב הבית. עם זאת, בשל השליטה אשר הם מאפשרים על האור החודר לחדר, כל אדם החפץ לעצב את בידו על פי חזונו חייב להשקיע זמן וכסף על מנת לרכוש את הווילונות המושלמים. קיים מגוון אדיר של ווילנות בשוק, הכולל מעבר לווילונות הבד הוותיקים וילונות גלילה, וילונות חשמליים אשר ניתנים לשליטה בלחיצת כפתור, וילונות ונציאנים מהודרים ועוד דגמים רבים. הדגמים הרבים דורשים מאתנו פעמים רבות להתקין את הקונסטרוקציה המשמשת להחזקת הווילון מחדש, מאחר ואין די כיום בקרניז פשוט על מנת להחזיק את כל הדגמים השונים.

מהם השלבים הנפוצים בהתקנת וילונות ומהו הציוד הנדרש

מאחר וקיים מגוון של דגמי וילונות בשוק, הדרך המדויקת להתקין אותם באופן עצמאי מצריכה ייעוץ מהמוכר, או מספר ההדרכה המצורף. להלן פירוט של השלבים השגרתיים להתקנת וילון חדש בבית:
• קדיחה: על מנת להתקין את הקרניז, עלינו ראשית לחבר את שני חלקי המסילה שלו אל הקיר, מעל לחלון עצמו. בחרו את הגובה הרצוי ( אל תשכחו לבדוק את אורך הווילונות שרכשתם קודם), וקדחו שני חורים באותו קו גובה (רצוי להשתמש בפלס). לאחר מכן השחילו דיבלים לחורים בעזרת פטיש, והבריגו את מסילות הקרניז.
• הכנת הווילונות: על מנת שלא תיווצר פגיעה בווילונות עצמם, פרסו אותם על הרצפה ובדקו שאין בהם שום בעיה המצריכה פיצוי מהחברה. רק לאחר מכן השחילו אותם על הקרניז, או המערכת המצורפת, והשחילו את הקרניז למסילה אשר חיברתם מראש. ניתן כמובן להסיר את הווילונות ולבצע בהם תיקונים כגון קיצר או יצרת מכפלה על פי הצורך.
הציוד הנדרש הוא על פי רוב מקדחת פטישון, פטיש קטן, ברגים (בדרך כלל כלולים בערכה) ומברג.

וילונות

חשוב מאוד לרכוש וילונות רק מספק איכותי

על מנת שתוכלו להיות בטוחים שרכשתם וילונות איכותיים, חשוב מאוד לעבוד רק עם ספק מקצועי. המבחר האדיר של וילונות ההי טק, יוצרים פתח לשגיאות ייצור חמורות, ובמקרה של וילונות חשמליים אף מסכנות חיים. לכן חשוב מאוד לא להתפתות למחיר מוזל, ולרכוש וילונות רק מחברה מוכרת ואמינה. ספק מומחה אף יוכל להדריך אתכם באופן התקנת הווילונות שרכשתם, ולסייע לכם להפיק מהם את המרב, תוך הבטחה שישרתו אתכם לאורך זמן בהצלחה ונאמנות.