איך לפתוח סתימה בכיור

פתיחת סתימה בכיור

הכיור הביתי משמש אותנו בחיי היומיום, אך עשוי להיות מקור לתחלואה

היכולת שלנו להשיג מים חיים ונקיים בקלות ובנוחות, הינה אחד מהגורמים החשובים ביותר לבריאותנו. ברחבי העולם, אוכלוסיות אשר אינן יכולות להשיג מים נקיים חשופות בהרבה לתחלואה, ולפי מספר ההערכות מספר המתים כתוצאה מכך מגיע למיליוני אנשים בכל שנה. הכיור הביתי הינו הצינור דרכו אנו מחוברים למי השתייה שלנו. נוסף על כך, הביוב המחובר לצינור מאפשר ניקוז של הפסולת האנושית המתרכזת בצינור, ופינויה בצורה מסודרת לשם טיפול יעיל.

במקרה של סתימה או תקלה בביוב, אנו עשויים לעמוד בפני בעיה חמורה. הפסולת האנושית הנרקבת בביוב בתנאי לחות הינה כר פורה לגידול מיני מזהמים שונים, חלקים עשויים לגרום לתחלואה חמורה ולסכן את בריאות יושבי הבית. נוסף על כך, סתימה בכיור יוצרת ריח רע, ומונעת מאתנו להמשיך בחיינו כרגיל. לפני שקוראים לאינסטלטור, כדאי לנסות לבד כמה טיפים המסבירים איך לפתוח סתימה בכיור.

כיצד ניתן לפתוח סתימה בכיור באופן עצמאי, לפני פנייה לאינסטלטור

פתיחת סתימה בכיורהתמודדות עם סתימה בכיור מצריכה מאתנו סיבולת גבוהה לריחות. חשוב לדעת כי למרות העצות שיובאו במאמר זה, חלק גדול מן הסתימות דורשות מומחיות רבה בפתיחתן, ודורשות סיוע מאינסטלטור. למרות זאת, ישנן מספר טכניקות שימושיות שכדאי לנסות לפני כן, על מנת לחסוך בעלויות ולאפשר טיפול מהיר בתקלה. הטכניקות שניתן לבצע באופן עצמאי כוללות:

  • פומפה: לעיתים במקרים בהם הסתימות בכיור הינם סתימות פשוטות באופן יחסי, ונובעות פשוט מפסולת בגודל לא רגיל שתקועה, ניתן לעשות שימוש בפומפה. הפומפה יוצרת וואקום, אשר מושך את הסתימה למעלה ומשנה את זווית הפסולת כך שתוכל לגלוש במורד הביוב בקלות ובמהירות.
  • הסיפון: ניתן בהחלט לנסות ולרוקן את הסיפון של הכיור גם ללא אינסטלטור. הסיפון הינו העיקול בצינור הביוב הנמצא מתחת לכיור, ומרכז את הפסולת הכבדה המוזרמת בו. הסיפון נועד לרכז את הפסולת ולמנוע ממנה ליצור סתימה חמורה בהמשך הדרך. על מנת לפתוח את הסתימה בסיפון, הניחו תחילה דלי ריק תחתיו, פתחו את ההברגה ונקו את כל המשקעים שהצטברו בתוכו. לאחר מכן הבריגו בזהירות חזרה, ופתחו את המים לבדיקה מבוקרת אם הברגתם אותו כראוי, ואם המים זורמים ללא דליפות.

 

חשוב מאוד לפנות לאיש מקצוע איכותי לשם פתיחת סתימות חמורות

ישנן טכניקות נוספות שניתן לבצע באופן עצמאי, כגון שימוש בחומרים כימיים כמו סודה קאוסטית שימיסו את הסתימה. למרות זאת, שימוש בחומרים אלו עשוי להסב נזק לצנרת הביוב ולכן איננו מומלץ. במידה ונדרש סיוע מקצועי, חשוב מאוד להקפיד ולבחור באיש מקצוע אמין וטוב, אשר לא ינסה לקחת מכם כסף שלא מגיע לו ויבצע עבודה טובה אשר תוצאותיה יישארו לאורך זמן.