איך מבצעים איטום גגות בבית עם נזילה בחורף?

20140830_174025לרוב, אנשים יוצרים קשר עם קבלנים שמבצעים עבודות של איטום גגות בעיקר כשהם נתקלים בבעיית איטום בחורף עצמו. אז כמובן, שמים לב לבעיה משום שהנזילות מתחילות להתרחש – זה יכול להיות דרך כל מיני סדקים שצצים לפתע, או שתשימו לב לעובש על הקירות, או ממש לטיפות מים שמתחילות לנטוף מהתקרה עצמה. ברור שהדבר דורש התערבות מהירה מאד של קבלן איטום אשר יבצע תיקון נדרש ואת כל עבודות האיטום. אז איך בעצם עושים את זה ומה חשוב מאד לדעת על העבודות הללו בחורף?

כל הצעדים החשובים בעבודות האיטום

  • לאתר את הנזילה – כל עבודה של איטום גגות, מתחילה בגילוי של מקור הנזילה. אי אפשר פשוט לאטום את כל הגג. יש לציין שזה אפשרי טכנית, אבל לא תמיד יש בכך בכלל צורך – ולעתים מספיק לטפל באזור הפגוע מבחינת האיטום שלו. עם זאת, יש מקרים שבעבודת האיתור תבצע על כך שיש בעיית איטום חמורה בכל שטח הגג – ואז יש כמובן לפעול בהתאם.
  • מתי אפשר לבצע את האיטום? – כמובן שיש בעיה מסוימת בביצוע של עבודות איטום גגות בזמן שהנזילה מתרחשת, אך גם הגשמים עוד יורדים בחורף, שכן יש סכנה שפתיחת הגג תוביל לחדירה של מים נוספים פנימה. לכן, מתחילים קודם כל בניקוז של כל מי הגשמים מהגג. משם ממשיכים להגנה וכיסוי על הגג כל עוד ממשיכים ומבצעים את עבודות האיטום – ורק אז אפשר להתחיל לפתוח חלקים שונים בגג, במידה ומדובר על גג רעפים או גג מרוצף. אם זה גג בטון רגיל, ממילא לא פותחים את הבטון אלא מניחים עליו את חומרי האיטום, ולכן אין צורך בהצטיידות של הגנה מיוחדת.

מה בנוגע למחירי האיטום?

במידה ואתם יוצרים קשר עם איש מקצוע שיגיע לבצע איטום גגות נגד הנזילה שלכם, קחו בחשבון שבחורף כמובן, המחירים עולים יותר – כי יש יותר נזילות, והביקוש הולך ועולה. פתרון אפשרי לכך הוא במקום לחכות לנזילה הראשונה, להזמין את הקבלן עוד בקיץ, שיבצע עבודה מקדימה וטיפול מונע – וכך תשלמו מחיר מופחת.