בידוד אקוסטי – עשה זאת בעצמך

מהו בידוד אקוסטי?

אחת הבעיות הגדולות של האנושות שאנשים רבים כבר מחכים בקוצר רוח שהטכנולוגיה תפתור היא הרעש. הרעש יכול לפגוע קשות באיכות החיים ואם רק הייתה איזו שהיא דרך כדי שאנחנו נוכל שלא לשמוע רעש ממקום מסוים החיים היו הרבה יותר נפלאים. אמנם מכשיר שמשתיק את הרעש מהמכוניות בכביש או את הצרחות של התינוק עוד אין לנו אך בידוד אקוסטי ניתן להשיג די בקלות עבור כל חדר בבית ואפילו עבור הבית כולו, אם אתם חובבי מוזיקה ולא רוצים להרעיש יותר מידי. בידוד אקוסטי משאיר את גלי הקול בחדר, יוצר שמע טוב יותר באותו החדר וגם גלי הקול עצמם לא יוצאים אל מחוץ לתחומים באותה כמות שהם היו יוצאים מחדר רגיל.

איך אני יכול ליצור בעצמי בידוד אקוסטי?

  • בידוד אקוסטי יכול להגיד כחלק מהבנייה ואפשר גם להזמין בעל מקצוע שיהפוך את החדר שלנו לאקוסטי אך ניתן לעשות את זה גם בעצמכם. בידוד אקוסטי אפשר ליצור באמצעות כמה דrכים כאשר כיום יש טפטים רבים שאפשר לשים על הקירות. הטפטים עשויים מספוג דחוס והם פועלים על ידי יעילות העובי שלהם, מדובר על טפטים בעובי של שישה עד עשרה סנטימטרים שלא נותנים לגלי הקול לעבור. יש כמה דרכים למזער את גלי הקול ואחת מהם הם דחיסות גדולה, כמו למשל של קיר בטון אך בנוגע לקיר בטון הוא יקר מאוד ומחייב בנייה ולכן הוא לא אפשרות נוחה להתקנה עצמאי.
  • ישנם ספוגים מיוחדים ועבים שאמנם נראים קצת פחות טוב מהטפטים העדינים אך הם עושים עבודה מעולה. את הספוגים האלה ניתן לראות בחדרים של מוזיקאים, בעיקר מתופפים, שעושים רעש רב ורוצים שגלי הקול לא יעברו אל מחוץ לתחומי החדר. הדבקת הספוגים היא פשוטה אך יש לה חסרונות עיצוביים.

לא לשכוח לאטום את כל החדר

אמנם אטימת החדר יכולה להיות מפרכת אך נקודות החולשה בנוגע לבידוד אקוסטי הם ללא ספק המרווחים והחורים הקיימים, כמו למשל של החלון והדלת. מספיק שהדלת תהיה פתוחה מעט וכבר הרעש יכול לעבור בקלות, כאשר גם איטום אקוסטי לא הולך יכול להוריד את רמת הדציבלים בכמות נמוכה מהכמות המבוקשת.