בניית בריכה – עשה זאת בעצמך

בניית בריכה

המדריך הבא מיועד לשאפתנים מביניכם, לאלו שאוהבים לבנות ולעשות במו ידיהם, להשפיע ולהשקיע וגם ליהנות מהתוצאות. מדריך זה עוסק בבניית בריכה באופן עצמאי, ומפרק את שלבי הפרויקט לחלקים.

תכנון הבריכה

כל פרויקט של בנייה ושיפוץ מתחיל בתכנון נכון. ראשית, עליכם לבחור את הרעיון שאותו תרצו ליישם – האם תרצו בריכה עגולה או מרובעת, מלבנית או בצורת כוכב,
כל העולה על דמיונכם יכול להפוך למציאות, אז כדאי שתבחרו בקפידה. לאחר שבחרתם את הרעיון של בניית בריכה כרצונכם, עליכם לוודא שהרעיון מתאים ליכולת הביצועית שלכם ולמגבלות הלוגיסטיות של החצר עצמה. התכנון כולל בתוכו את גודל וצורת הבריכה, את כמות החומרים הנדרשת לשימוש, מספר ימי העבודה הנדרשים לשם ביצוע העבודה, וכמובן העלות הכוללת של הפרויקט. שימו לב שכל תכנון של עלויות פרויקט כולל בדרך כלל הוספה של סכום בלתי צפוי, על מנת לנסות לעמוד בעלויות בלתי צפויות שעלולות לצוץ במהלך הפרויקט.

חפירת הבורבניית בריכה

כאשר אתם בונים את הבריכה שלכם, עליכם לחפור בור גדול בחצר הבית. על מנת לעשות זאת, תוכלו לשכור פועל עם טרקטור בעלות של יום עבודה לצד עלות ההשכרה של הטרקטור. עדיף לכם למצוא מישהו פרטי, בעל טרקטור משלו, שגר קרוב למקום מגוריכם, על מנת לחסוך בעלויות של מפעיל הטרקטור, עלויות הנסיעה וההובלה של הטרקטור עצמו. חפירת הבור בעת בניית בריכה צריכה להתחשב גם בפסולת ובאדמה שהוצאתם, והפינוי צריך להיעשות בצורה מושכלת והגיונית, כך שעליכם לשכור את אמצעי הפינוי המתאימים לפסולת שהוצאתם מהאדמה. בנוסף, עליכם לוודא שהבור שאתם חופרים לא פוגע בקווי מתח או חשמל החפורים מתחת לאדמה של הבית שלכם.

ציפוי הבריכה

ציפוי הבריכה נעשה בדרך כלל מחומרים קרמיים, שמסוגלים לאטום בצורה מלאה את הבריכה עצמה. לפני הנחת החומרים הקרמיים מתבצעות עבודות בידוד בעת בניית בריכה, כל בריכה והסגנון שלה. טכניקות ציפוי שונות מאפשרות שליטה בעלויות חומרים בדרגה שונה, אל מול עמידות של החומרים עצמם והבריכה לאורך זמן.

חיבור המערכות והפעלה

השלב האחרון הוא למעשה התקנת המנוע, המשאבות, וחיבור הצנרת הנדרשת להפעלת הבריכה. לאחר שעשיתם זאת, למעשה יש לכם בריכה מוכנה לשימוש הכלל. מכאן תוכלו להוסיף את התוספות הנדרשות לחצר האחורית שלכם על מנת להפוך את החצר שלכם לבריכה של ממש. מתקנים כמו ריהוט גן לבריכה, קרש קפיצה, ומטריות שמש מוסיפים לחצר שלכם מראה יוקרתי ואיכותי, לצד הבריכה החדשה שלכם.