גוונים בשיער? עשי זאת בעצמך

גוונים בשיער

גוונים יכולים לשנות לחלוטין את מראה השיער ולשדרג אותו. כיום אפשר לבצע אותם גם בבית וחשוב להקפיד על מספר כללי מפתח. בנוסף, ניתן לבקר במספרה אחת לתקופה מסוימת כדי לחזק את הגוונים הקיימים.

חומרים ומרכיבים

הסוד של גוונים מושלמים הוא שימוש בחומרים ומרכיבים איכותיים. בשביל לעשות גוונים בשיער בעצמך תצטרכי 2-3 גווני צבע מועדפים, נייר כסף, מסרק שפיץ, 2-3 מברשות מריחה ו-2-3 משפכים הנמצאים בתוך מארז הצבע. שימי לב שכל צבע אמור לקבל מברשת משלו על מנת למנוע מצב של ערבוב בין צבעים וגוונים מסוימים.

שלבי העבודה

לאחר שתשיגי את החומרים והמרכיבים תוכלי להתחיל בתהליך. אלו השלבים החשובים:

א. חיתוך נייר אלומיניום – חתכי את נייר האלומיניום באורך הרצוי והקפידי על כך שכל רצועה תהיה באורך השיער שאת רוצה לצבוע. מבחינת מספר, לכל גוון נדרש צבע פס אלומיניום אחד ולכן הכמות תלויה במספר הגוונים שתרצי  לעשות.

ב. חלוקת השיער – בשלב הבא מחלקים את השיער לשבילים וסורגים בעזרת מסרק שפיץ את השבילים לפי הרוחב הרצוי. קחי בחשבון השפעה שונה של שבילים דקים או עבים על המראה הסופי של גוונים בשיער. לאחר מכן מכניסים את נייר האלומיניום בין הסריגה, מבודדים את השיער שרוצים לצבוע מהשיער שאותו רוצים להשאיר בצבע הקודם ומורחים את הצבע הנבחר באמצעות המברשת.

ג. קיפול והמתנה – בשלב האחרון מקפלים את השיער בתוך נייר כסף ומקפידים על כך שהכל יהיה אטום לחלוטין כדי לשמור על הגוונים עמידים לאורך זמן. ממתינים בערך חצי שעה, שוטפים ומייבשים.

טיפים לביצוע גוונים בשיער בבית

אין צורך לחשוש לפני ביצוע גוונים בשיער בבית, אבל כמובן שניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות. אפשר גם להגיע למספרה רק אחת לתקופה מסוימת לצורך תחזוקה של השיער. הטיפ החשוב הוא לבצע אותם על הצבע הטבעי של השיער, אך לבחור גוונים שונים בעד שלושה טונים מהצבע המקורי. בנוסף, כדאי למרוח את הצבע מכיוון השורש ועד הקצוות בלבד.

גוונים בשיער
גוונים בשיער