האם אתם משתמשים בצורה נכונה במכונת הכביסה שלכם?

מכונת כביסה

מכונת כביסה היא מוצר שיש כמעט בכל בית בישראל, ורבים מאתנו משתמשים בה על בסיס קבוע – מי מאתנו על בסיס שבועי, מי מאתנו על בסיס יומי או על כל בסיס אחר. אולם, האם אתם עושים שימוש נכון במכונת הכביסה שלכם? אל תשכחו שבמוצר היומיומי הזה יש כל כך הרבה אפשרויות, ולא בטוח שאתם מנצלים אותן בצורה הנכונה, החכמה והטובה ביותר. אז בואו וקבלו כמה טיפים על כביסה נכונה ושימוש נכון במכונה.

כך מכבסים, שומרים על הבגדים ולא מבזבזים מים וחשמל

  • לא להגזים עם חומר ניקוי – לא מעט מהאנשים משתמשים ביותר חומר ניקוי ממה שרשום על אבקת או נוזלהכביסה. למה? כי הם חושביםשבמקרה הכי גרוע, הבגדים יהיו נקיים יותר ומה רע בכך? בפועל, שימוש עודף בחומרי כביסה (ולצורך העניין גם במרכך כביסה) עלול להוביל לכך שיהיה קצף מוגזם בתוך מכונת הכביסה, ומעט מידי מים. כמו כן המכונה תצטרך להשקיע יותר אנרגיה ויותר מים בשטיפת חומר הניקוי החוצה, וחבל שכך. השתמשו רק בכמות המומלצת ולא יותר אם כן.
  • מהי התוכנית הטובה ביותר? – לא לחינם במכונת הכביסה יש כמה תוכניות שונות – השתמשו בהן בחוכמה! יש תוכניות שיכולות להתאים לכביסה עדינה, יש שיתאימו לכביסה צבעונית, לכביסה של לבנים, לכביסת מגבות ווילונות, וכיו"ב. היתרון הוא שכך המכונה תעשה את השימוש הנכון ביותר בכמה שפחות אנרגיה ומים – אבל תמיד כדי להביא עבורכם תוצאות מעולות. אל תשאירו תמיד על התוכנית הכללית כי הם גם עלולה להיותבזבזנית יחסית, וגם לא תביא לתוצאותטובות בחלק מהמקרים.
  • ניקיון ותחזוקה- כמו כל מכשיר בבית, גם מכונת הכביסה שלכם זקוקה לתחזוקה ולניקיון. שימו לב לפתחי הניקוז השונים שלה- פעם בכמה חודשים רצוי לנקות אותם מהלכלוך שמצטבר בהם, כדי שהם יאפשרו כביסה מהירהיותר וללא בעיות.

כך המכונה נשמרת לאורך שנים

אם מקפידים על הכללים הללו, לא רק שהמכונה שלכם תהיה חסכונית יותר – היא גם תהיה עמידה יותר לאורך השנים שיעברו. כך אתם תיהנו מרכישה לתקופה ארוכה, וכמובן שתיהנו גם מבגדים נקיים וריחניים.

 

המאמר נכתב באדיבות אוביקול – טכנאי מכונת כביסה יצאת צדיק

Categories: מדריכים