המדריך להנדימן החובב – באילו כלי עבודה כדאי להחזיק?

עשה זאת בעצמך

האם אתם מחשיבים את עצמכם להנדימנים? זה אומר כנראה, שיש לכם ידי זהב- ואתם ממש טובים בתיקון תקלותשונות בתוך הבית שלכם, מבלי שבהכרח צריך לקרוא לאיש מקצוע. זה כמובן נכון מאד- לפעמים גם אם יש סתימה בכיור, בעיה בתריס או בעיה בנורת החשמל – לא צריך לקרוא לאיש המקצוע. צריך רק ידיים טובות, מעט תעוזה, אבל כמובן שגם צריך מעל לכל כלי עבודה מתאימים שאיתם תוכלו לעבוד. להלן המלצות לכמה כלי עבודה שרצוי שיהיו אצלכם בהישג יד, על כל צרה שלא תבוא.

 

מה צריך להיות בארגז הכלים שלכם?

  • מברגים מכל סוג – רצוי מאד שיהיה לכם סט שלם של מברגים – גם מברגים שטוחים, וגם מברגי פיליפס. כמו כן, רצוי מאד להחזיק במברגים בכמה גדלים שונים, בכדי שתוכלו להתמודד עם ברגים שונים בהתאם, ולחלץ או להבריג אותם בקלות.
  • מברגה/מקדחה חשמלית – עוד כלי עבודה שחשוב מאד שיהיה לכם, זוהי המקדחה החשמלית. כיום, המקדחות הללו יכולות לשמש כמובן גם כמברגות, ורק צריך להחליף להן את הראש המתאים. הכלי הזה יכול להתאים כמובן למשימות שונות של קידוח בקיר ולקידוח באזורים נוספים, לטובת הכנה של דיבלים, צינורות, ועוד. המברגה יכולה כמובן לסייע להכנסת ברגים לתוך חורים, כך שהם יהיו חזקים ונעוצים היטב בפנים.
  • מפתח שבדי – גם כאן מדובר על כלי עבודה שהוא בגדר חובה. המפתח השבדי הוא בעצם מפתח שניתן לכוון את מידת הפתח שלו, וכך אפשר בין השאר לפתוח צינורות שונים, לפרק אומים ממקומות, ועוד. זהו כלי חובה, שאיתו אפשר לבצע לא מעט עבודות אינסטלציה וצנרת.
  • מפתח אלן – רצוי כמובן לא להסתפק במפתח אלן אחד, אלא לקנות סט של מפתחות אלן בכמה גדלים שונים. מפתח אלן מיועד להכנסה בתוך ברגים מיוחדים שלא נפתחים עם המברגים המוכרים. כדאי לקנות סט,כדי שתוכלו לפתוח ברגים בכל גודל וקוטר.

 

ורצוי גם ארגז מתאים

אל תשכחו שאת כל כלי העבודה שלכם, רצוי מאד למקם בתוך ארגז, שבו אתם תוכלו לשמור עליהם היטב, וכמובן לגשת לארגז ולקחת אותו לכל מקום שדורש תיקון.

Categories: נגרות