השלבים בצביעת רצפת עץ

לרצפה יש משמעות רבה הרבה יותר ממה שאתם חושבים. הרצפה שנמצאת אצלכם בבית לא רק צריכה להתאים לעיצוב של כל הבית, אלא היא ממש קובעת אותו מחדש. מעבר לכך, לרצפה תפקידים חשובים גם בבידוד התרמי שלה וגם בעמידות שלה. רצפה שנראית טוב וקלה לניקוי אך שנשברת ונשחקת בקלות עושה רק חצי מהעבודה שלה ולכן ההרמוניה בין כל הקריטריונים חייבת להיות מושלמת. גם כאשר יש לכם רצפת עץ קיימת, חשוב מאוד לדעת כיצד לנקות אותה מבלי לפגוע בה וגם במידה ואתם רוצים לשדרג אותה, כיצד לצבוע אותה.

כיצד נצבע את רצפת העץ בצורה נכונה:

  • לפני שתתחילו לצבוע את רצפת העץ שלכם חשוב מאוד הגוון אותו תבחרו. בחירת הגוון שאותו תצפו את רצפת העץ שלכם ישפיע על הצבעים בכל החדר. הגוונים השונים בדרך כלל מסתכמים באדום, צהוב וכמובן הצבע הקלאסי, חום. בדרך כלל האדום יקבל נטייה לכתמתם או בין אדום לחום והצהוב יהיה בצבע זהוב או שזוף. את ההתאמה בין הגוון חשוב להתאים יחד עם הצבעים הקיימים בבית בעיקר בקירות. למשל, צבע זהב יתאים יותר לצבע חם כמו אדום או צהוב. לגוון בצבע חום יתאימו יותר משפחת הצבעים הקרים כולל לבן.
  • מומלץ מאוד להסיר את שכבת הצבע הישן כדי שהצביעה החדשה תהיה חלקה יותר. כיצד ניתן לבצע את הסרת הצבע? יש חומרים מיוחדים שמגיעים בצורת ג'ל או בצורת נוזל שיכולים להסיר את הלקה שעוטפת את העץ וכך הצבע יירד בקלות אפילו בחריצים עמוקים. חשוב לציין שחומרים אלו אינם דליקים ולכן בטיחותיים מאוד. לפני תהליך הצביעה רצוי למלא שריטות, בעיקר עמוקות, כדי שהצבע ייראה מושלם וחלק.

צביעת עץ חדש מצריכה מכם יותר

עץ חדש יכול להיתפש כבעייתי יותר כיוון שיש לו שכבה טבעית שאוטמת אותו וסוגרת אותו ולכן הצבע יתקשה להיכנס פנימה וצביעת רצפת עץ כזו תהיה קשה מאוד. ההמלצה הכי טובה שאפשר לקבל היא לא לצבוע עץ חדש במשך לפחות חצי השנה הראשונה. מומלץ להגן על העץ בחומר מתאים לעץ חדש שיחדור את השכבה הזאת שיכולה גם להיראות מבריקה מאוד ולתת לו להתאקלם לתנאים החיצוניים. לאחר זמן מה העץ יהיה מוכן לצביעה.

Categories: עיצוב הבית