טיפים לניקוי תכשיטים

ניקוי תכשיטים

אנו מאד אוהבים את התכשיטים שלנו – לא פלא, הרי החפצים הקטין האלו עולים המון כסף ויש להם ערך גדול מאד בחיינו, במיוחד אלו שקיבלנו במתנה מאדם יקר. לצערנו, גם התכשיט האיכותי ביותר לא יצליח לתרום להמראה החיצוני של העונד אם הוא השחיר או התלכלך עם הזמן. לכן חיברנו את המדריך לניקוי תכשיטים מכל הסוגים. בעזרת המדריך תוכלו לנקות את התכשיטים שלכם ולהעניק להם את היופי והברק המקוריים בקלי קלות ובתאים הביתיים!

ניקוי תכשיטי זהב

לפני שניגשים לניקוי תכשיטי זהב, חשוב להבין על איזה סוג תכשיטי מדובר: תכשיטי עשוי זהב או תכשיטי מצופה זהב. שיטות הניקוי הן שונות ולכן חשוב לוודא שבוחרים בשיטת ניקוי נכונה. במידה ומדובר במוצר שעשוי מזהב, ניתן לנקות אותו בקלות במים וסבון כלים או מים עם אבקת כביסה. ככה עושים את זה:

  • ממלאים מים חמים בקערה
  • מוסיפים מעט (כמה טיפות) של סבון כלים נוזלי או קצת רבקת כביסה
  • מניחים את התכשיט בקערה ומשאירים ל-10 דקות
  • מוציאים את התכשיטי ומשפשפים בעדינות בעזרת מברשת שיניים רכה (עדיף כזו שאיתה בשימוש)
  • מסירים את הלכלוך סופית במים (אפשר באותם המים שבקערה)
  • מנגבים בעדינות במטלית רכה

במידה ומדובר בתכשיט מצופה זהב, שיטת הניקוי היא שונה: יש להימנע ממגע התכשיט במים עקב כך שהציפוי עלול להיפגע. כמו כן, לא כדאי לשפשף את התכשיט במברת שיניים. במקום זאת, מומלץ לנקות את התכשיט במטלית רכה וקצת לחה. לאחר מכן יש לנגב את התכשיט במטלית רכה ויבשה כדי לייבש את כל המים. שוב אנו מדגישים כי יש להימנע ממגע עם מים ולכן אסור להניח את התכשיט בקערה עם מים או לשטוף תחת זרם מים.

ניקוי תכשיטי כסף

תכשיטי כסף נוטים להשחיר כתוצאה מתהליך החימצון – זאת אומרת ממגע עם זיעה ומים. הימנעו מלענוד תכשיטי כסף בזמן פעילות גופנית או שחייה. ואם התכשיט עדיין השחיר, לא נורא. ניתן לנקות אותו בקלות בביתכם. את תכשיטי הכסף החביבים שלנו ננקה בעזרת… סודה! כן כן, אבקת הסודה הנפוצה והמוכרת היא אמצעי מושלם לניקוי תכשיטי כסף, בין אם מדובר בתכשיט לאישה או תכשיט לגבר. להלן שיטה מעולה ויעילה לניקוי תכשיטי כסף בעזרת סודה לשתייה:

  • לוקחים קערה ומכסים את התחתית שלה ברדיד אלומיניום
  • מפזרים ככפית של סודה על הרדיד (אפשר גם יותר, תלוי בכמות התכשיטים שברצונכם לנקות)
  • מניחים את תכשיטי הכסף בקערה
  • מוזגים מים חמים שיכסו את התכשיטים שבקערה

כבר כעבור שניות ספורות תוכלו להבחין בתוצאות, ותוך זמן קצר התכשיט יתנקה מהלכלוך ומהשחבה שהשחירה. כעת הוציאו את התכשיט מהקערה ונגבו היטב במטלית רכה.

שמירה על תכשיטי עור

למרות שתכשיטי עור אינם יקרים כמו תכשיטי זהב או כסף, גם הם דורשים רמה מסוימת של תחזוקה על בסיס קבוע. מכיוון שעור הוא חומר טבעי, מומלץ לשמור עליו בהתאם. נסו למנוע מגע של תכשיט עור עם מים כי הם עלולים לפגוע בצורתו וביופיו המקוריים. כמובן שכמה טיפות של מים פה ושם לא יזיקו לתכשיט עור, אך כדאי מאד להימנע משחייה ומקלחת עם תכשיט העשוי עור, כגון צמיד. על מנת לשמור על התכשיט לאורך זמן, מומלץ לעבור עליו עם מטלית יבשה על בסיס יומי ולשמור את התכשיט במקום ללא לחות.

Categories: מדריכים