כיצד תתקינו ציוד חקירות מבלי להשתמש באיש מקצוע?

חקירות
חקירות
התקנה של ציוד חקירות יכולה להתאים לבית או לעסק. כיום ניתן להתקין את הציוד בשיטת "עשה זאת בעצמך", אך הדבר החשוב הוא להכיר את ההבדלים בין האביזרים השונים. הנה כמה הוראות התקנה בסיסיות לציוד של חוקר פרטי:

א. מכשירי הקלטה – היתרון של מכשירי הקלטה הוא שאין צורך בהתקנה ספציפית, אלא רק בהכנה. את ההכנה מבצעים על בסיס הטענה חשמלית או שימוש בסוללה. מכשירי הקלטה נמצאים בשימוש של לקוחות פרטיים וחוקרים מנוסים. מומלץ להשתמש במכשירי הקלטה רק בהתאם לתנאי החוק ומבלי להפר את הזכות לפרטיות.

ב. מערכות צילום ומצלמות אבטחה – ההתקנה המסובכת בתחום של ציוד חקירות היא עבור מערכות צילום ומצלמות אבטחה. יחד עם זאת, ניתן להתגבר על הקושי אם קוראים היטב את הוראות היצרן. יש לעקוב אחר הנחיות ההתקנה ולשמור על כללי הבטיחות. חשוב להחליט היכן למקם את המצלמות ואת קופסת הפיקוד, כמה מצלמות להתקין בחלל ובאיזה דרך לקבל את שטח הכיסוי הרחב והגדול ביותר.

ג. מכשירי האזנה – רוב מכשירי ההאזנה דורשים התקנה מקצועית. הקושי העיקרי במכשירי האזנה הוא בחיבור לתשתית התקשורת או לתשתית הטלפון. מכשירי האזנה של חוקר פרטי מחוברים גם למכשירי טלפון ניידים, מחשבי לוח ועוד. בנוסף, יש סוגים שונים של מכשירי האזנה וציוד משלים. המכשירים כוללים מערכת מתקדמת לשידור אלחוטי בטכנולוגיית RF, מפצל ADSL לשידור קו הטלפון וקפסולה לשידור אלחוטי ולמרחק של עד 300 מטר. לכל מכשיר הוראות התקנה אחרות המפורטות על ידי היצרן.

מתי מערבים איש מקצוע?

מי שרוצה להתקין ציוד בבית או במשרד יכול להתייעץ עם אנשי מקצוע. המעורבות של חוקר פרטי חיונית בהתקנת ציוד משוכלל, או במקרים בהם האדם המבצע את המעקב לא מעוניין לחשוף את עצמו. אנשי מקצוע מכירים היטב את ההבדלים בין האביזרים והם יכולים לחסוך זמן וכסף.

לסיכום, התקנה של ציוד חקירות תלויה בסוג האביזרים ובהוראות המפורטות על ידי היצרן. רוב האביזרים לא דורשים התקנה מסובכת, אך חלק מהם בהחלט מחייבים מעורבות מקצועית.

Categories: מדריכים