כך תפתחו בעצמכם סתימת ביוב ביתית

פתיחת סתימות ביוב

סתימות ביוב נגרמות בדרך כלל בגלל עומס על תשתית הביוב או חדירת גופים זרים לתוך המערכת. בנוסף, ניתן לפתוח סתימת ביוב ביתית לבד עשוי לחסוך בהוצאות מיותרות.

פתיחת סתימות ביוב באמצעות פומפה

הדרך המוכרת והזמינה ביותר לנסות לפתוח סתימת ביוב ביתית היא באמצעות פומפה. את הפומפה אפשר לקנות בחנויות "עשה זאת בעצמך" בכל רחבי הארץ, בעלות שאינה גבוהה יותר מכמה עשרות שקלים בלבד. בשלב הראשון מצמידים את הפומפה לפתח הביוב ומרטיבים מעט את האזור כדי ליצור ואקום. בשלב השני מבצעים תנועות שאיבה למעלה ולמטה, עד ששומעים את הסתימה נפתחת.

שימוש בחומרים כימיקליים

עוד דרך לנסות לבצע פתיחת סתימות ביוב ביתית היא להשתמש בחומרים כימיקליים. היתרון הוא שאין צורך במאמץ פיזי כדי לפתוח את הסתימות, ניתן לשפוך את החומרים ישירות לתוך הכיור ואפשר גם לחסוך בזמן. החיסרון הוא שהחומרים השונים עלולים לגרום נזק לצנרת והם מאיצים תהליכי בלאי ושחיקה.

פתיחת סתימות ביוב עם קפיץ אינסטלטורים

מי שמעוניין לפתוח את הסתימה בצורה יסודית יותר יכול לנסות להשתמש בקפיץ אינסטלטורים. גם את המוצר הזה קונים בחנויות "עשה זאת בעצמך", והוא משמש לפתיחת סתימות רב פעמית. השימוש בקפיץ מבוסס על מספר שלבי מפתח:

א. החדרת הקפיץ – בשלב הראשון תצטרכו להחדיר את הקפיץ דרך פתח הביוב לכיוון נקודת הניקוז או היציאה. החדירו את הקפיץ בצנרת בעדינות כדי שהוא לא יתעקם.

ב. סיבוב – בשלב השני תסובבו את הקפיץ עם סיבוב השעון וכך תגרום לו למשוך את הגורם שגרם לסתימה. שימו לב שהקפיץ יעיל בעיקר בפתיחת סתימות ביוב שנגרמות בגלל הצטברות שערות, לכן כדאי להשתמש בו במקלחת או באמבטיה.

ג. משיכה החוצה – בשלב השלישי תמשכו את הקפיץ החוצה. במידה ועשיתם עבודה טובה, תגלו שמשכתם גם את הגורם שגרם לסתימה.

כדאי לטפל בסתימות מוקדם כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים וריחות לא נעימים, אך חשוב גם לדעת איך עושים זאת בצורה נכונה. כמו כן, אם שום דבר לא עובד תוכלו להזמין אינסטלטור.

 

פתיחת סתימות ביוב
פתיחת סתימות ביוב