טיפים לטיפול במכונת תפירה עשה זאת בעצמך

המכונה לא עובדת? חסרה מחט? לא כל בעיה במכונת תפירה (שמשרתת אותנו נאמנה עבור מגוון עבודות יצירה ותיקון) יש צורך לפנות לאיש מקצוע, לפעמים אפשר לטפל במכונת התפירה בשיטת עשה זאת בעצמך, וכך לחסוך הרבה זמן ומאמץ. מכונת תפירה תקינה ופועלת,  מבטיחה את המשך העבודה השוטפת, ומאפשרת עמידה בלוח זמנים ומלווה בתחושה אדירה של סיפוק עצמי. יחד עם זאת, לא כל חובבי התפירה יודעים כיצד לבצע תיקון מן הסוג הזה או במה הוא כרוך. אז איך עושים זאת?

תחילה חשוב להבין, שהבעיה העיקרית של מכונות תפירה ביתיות נובעת מחוסר עבודה או כאשר חסרה מחט. ברוב המקרים אפשר לתקן את המכונה לבד על ידי התאמה נכונה של המחט. מצד שני, מדובר על פעולה הדורשת מידה מסוימת של ניסיון ומיומנות.

שלבים בתיקון מכונות תפירה עם התאמת חוט

בשלב הראשון של תיקון מכונת תפירה תצטרכו להבין כי קיימים הבדלים משמעותיים בין סוגי מחטים. השינוי העיקרי בא לידי ביטוי בעובי המחט ובצורת הקצה. מחטים משמשות לתפירת בדים ויצירת תפרים שונים. כתוצאה מכך, המחטים מוגדרות לפי מספר המייצג את העובי ולפי צורת הקצה:

א. מחט מספר 70 – זו מחט דקה, המשמשת בעיקר לתפירה של בדים עדינים או סריגים.

ב. מחט במספר 80-90 – זו מחט רגילה ונפוצה בה אפשר להשתמש לצרכי תפירה רגילה או אריגים.

ג. מחט מספר 100 – מחט זו נפוצה בתפירה של בדים עבים במיוחד לרבות ג'ינסים, ויניל או לתפירה בחוטים עבים לעיטור ועיצוב.

ד. מחט מספר 110-120 – זו מחט נדירה יחסית שאינה שכיחה בתפירה ביתית היות והיא משמשת לעורות ובדים עבים.

בשלב השני תוכלו להתאים מחט למכונת התפירה לפי צורת הקצה. כאן תצטרכו לבצע תיקון מכונות תפירה באמצעות הבחנה בין הצורות הבאות:

–          מחטים עם קצה מעוגל לבדים נמתחים, בדים עדינים וסריגים

–          מחטים עם קצה חד לבדים גסים, ג'ינסים ועור

–          מחטים כפולות לביצוע מכפלות או עיטורים

וזהו, סיימתם לתקן מכונת התפירה בשיטת עשה זאת בעצמך! ואתם מוכנים לבצע שלל עבודות יצירה ורקמה אחרים במכונה. שלחו לנו דוגמאות ונשמח לפרסם אותם באתר, ולציין את שמכם.

Categories: יצירה

Tags: