כל מה שצריך לדעת על בניית חדר בריחה

חדרי בריחה הם נכון להיום הפעילות המאתגרת והנפוצה ביותר ליחידים, בני זוג ומשפחות. זו אטרקציה מושלמת שמשלבת בין אשליה אופטית ואתגר קוגניטיבי. חדרי בריחה הופכים משחקי קווסט למציאות ומתאימים לטווח רחב של גילאים. עם זאת, חדרים מן הסוג הזה גם מחייבים השקעה לא מבוטלת של זמן ומשאבים עוד בשלבי הבנייה.

הנה כמה נושאים שצריך להתייחס אליהם במסגרת בניית חדר בריחה ברמה גבוהה:

א. אדריכלות – ההבדל העיקרי בין חדרי בריחה לבין משחק מחשב הוא בנוכחות הפיזית בעולם האמיתי. מכאן שיש משמעות גדולה לאדריכלות של המבנה ולצורה שבה החדרים בנויים. השאיפה היא להגיע למצב שבו האדריכלות של המבנה מתכתבת עם האופי של החדר ומחדדת את הערך המוסף שלו. אדריכלות כזו תייחד את החדר מול חדרי בריחה אחרים ותשדרג את החוויה של המשתתפים.בניית חדר בריחה

ב. אמצעים טכנולוגיים – בכל חדר בריחה שמכבד את עצמו יש אמצעים טכנולוגיים משוכללים. אמצעים אלו כוללים חיישנים, מעבדים, בקרי שליטה מרחוק, מערכות חכמות, חיבור לאינטרנט, מקרנים, תאורה ועוד. כל האמצעים הטכנולוגיים אחראיים על יצירת האווירה בתוך החדר ועל קידום המשתתפים בתוך העלילה.

ג. בחירת חידות ואתגרים – רמת ההנאה מפעילות בתוך חדר בריחה נובעת מהחידות והאתגרים. חדר בריחה מוצלח יאתגר את המשתתפים אך לא ישעמם או יתסכל אותם. כדי לבנות חדר בריחה כזה צריך לבחור היטב את החידות והפעילויות. אפשר לשאוב השראה מחדרי בריחה אחרים שקיימים ברחבי העולם, או לנסות למצוא פעילויות שפונות לקהל יעד רחב ככל האפשר. בנוסף, כדאי שהחידות יהיו אחידות בנושא שבו הן עוסקות ואפשר גם להעלות את דרגת הקושי באופן הדרגתי.

איך בונים חדרי בריחה?

יש מספר אפשרויות לבניית חדרי בריחה. האפשרות הראשונה היא לבצע את הבנייה באופן עצמאי ולעסוק גם בעיצוב האדריכלי, בהטמעת האמצעים הטכנולוגיים ובבחירת החידות והאתגרים. האפשרות השנייה היא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולערב למשל מעצבי פנים, תסריטאים שמתמחים בחדרי בריחה או חברות שעוסקות בתחום הטכנולוגיה והמציאות המדומה. אפשרות שלישית היא לשכור חברה שעוסקת רק בבניית חדרי בריחה.

כמובן שלא כל אפשרות יש יתרונות וחסרונות אחרים. בניית חדרי בריחה באופן עצמאי חוסכת בהוצאות אבל דורשת הרבה זמן, לעומת השכרת אנשי מקצוע שיכולה להתאים למי שרוצה לבנות מספר חדרי בריחה ובעת ובעונה אחת. לבסוף, פנייה לחברה שבונה חדרי בריחה תבטיח רמה גבוהה של מקצועיות, אבל תדרוש השקעה כספית גבוהה וגם תפגע בעצמאות של בעלי המקום או היזמים.

Categories: מדריכים