מחסנים: עשה זאת בעצמך

שירותי אחסנה מתאימים לתכולה פרטית ועסקית. מחסנים מושכרים לכל מטרה וניתן לשלב אותם עם מרכזים לוגיסטיים גדולים. יחד עם זאת, לא חייבים לשלם מדי חודש על מחסנים להשכרה. אפשר לנסות לבנות את המחסנים לבד ולהשתמש בכמה שיטות מובילות:

א. רכישת ארונות בהרכבה אישית – חנויות עשה זאת בעצמך ורשתות לחומרי בנייה מוכרות ארונות בהרכבה אישית. הארונות מיוצרים בדרך כלל מפלסטיק או אלומיניום, הם מתאימים לשטחי אחסון מקורים או תחת כיפת השמיים וניתן להשתמש בהם בבית ובעסק. היתרונות של ארונות בהרכבה אישית הם בנייה מהירה ומחיר אטרקטיבי, בעוד החיסרון העיקרי הוא עמידות מוגבלת בתנאי מזג אוויר.

ב. בניית ארונות מעץ – האופציה העמידה ביותר היא לבנות ארונות מעץ ולהשתמש בהם בתור פתרון אחסון. היתרון הוא שמדובר על ארונות חזקים בהתאמה למידות ספציפיות, אך החיסרון הוא עבודה קשה שמחייבת רקע טכני מסוים. בנוסף, יש לרכוש פלטות עץ מעובדות כדי שלא ייפגעו ממזיקים.

ג. רכישת מכולותמחסנים להשכרה כוללים שימוש במכולות בגדלים שונים. מי שצריך רק מכולה אחת יכול לרכוש אותה ולהציב אותה בשטח שנמצא בבעלותו. האופציה הזו מתאימה ללקוחות פרטיים עם חצרות גדולים, או לבעלי עסקים בענפי הבנייה, החקלאות והתחזוקה.

איך הופכים מדפים למחסנים להשכרה?

העלות הממוצעת של מחסנים להשכרה עומדת על כמה מאות שקלים בחודש, אך מבחינה כלכלית משתלם יותר לסגור חדר עם מדפים כדי להשתמש בו לאחסון של פריטים אישיים. בשלב הראשון יש לקחת מידות ולבדוק במדויק כמה מדפים נכנסים על הקירות בחדר. לאחר מכן בוחרים את חומרי הגלם שמהם מרכיבים את המדפים. רצוי לתת עדיפות למדפי מתכת שלא דורשים תחזוקה, או לחילופין להעדיף את הפתרון האסתטי של מדפי זכוכית.

בשלב הבא בונים את המדפים על גבי הקירות וסוגרים את החדר עם לוחות גבס. כך הופכים חדרים פנויים בבית או במשרד למחסן, חוסכים בהוצאות תקופתיות על מחסנים להשכרה ומנצלים היטב את המקום הפנוי. עם זאת, חשוב לבדוק היטב את העומס המותר כדי למנוע קריסה ונפילות.

Categories: מדריכים