סוכה למהדרין – עשה זאת בעצמך

סוכה למהדרין

מהי סוכה?

סוכה למי שאינו יודע זהו מבנה ארעי המכוסה ענפים המכונים סכך. כאשר אבותינו שהו במדבר לאחר יציאת מצרים, משך ארבעים שנה, הם היו מוקפים בענני הכבוד שהם הגנו עליהם מכל הסכנות ומכל התלאות במדבר. אנחנו זוכרים את חסדו של הקדוש ברוך הוא ובחג הסוכות אנו מצווים – 'בסוכות תשבו שבעת ימים' זכר לאותם ענני הכבוד. אנחנו מצווים להתגורר במשך ימי החג בסוכה. לאכול שם ולישון שם ואפיו לטייל בסוכה אם התנאים מאפשרים. לסוכה ישנם תנאים רבים והלכות רבות המגדירות כיצד על סוכה למהדרין להיבנות ולהיראות. הן מבחינת הגובה שלה, החומרים ממנו היא עשויה, המקום בו בחרו להקים אותה ועוד. לא די בהקמה של צריף כלשהו במיקום נוח מבחינתנו. הסוכה חייבת להיות מתחת לכיפת השמים, אסור שהיא תהיה 'חמתה מרובה מצילתה' ועוד הלכות רבות המקיפות את כל נושא בניית הסוכה.

סוכה למהדרין

איך בונים סוכה למהדרין?

אז הבנו שלא מדובר במלאכה כל כך פשוטה וקלה ולא בכל חומר ניתן יהיה להקים את סוכה למהדרין. היות וכולנו שואפים לקיים את המצווה בהידור ואף לעשות אותה במו ידינו, קמו חברות שונות המציעות סוכה למהדרין הניתנת להרכבה קלה ומהירה באופן עצמאי ועם כללים מאוד בסיסיים ופשוטים. הסוכות הללו קיימות במגוון גדלים ומידות וכל מה שצריך זה פשוט לבדוק את השטח שאנחנו רוצים להקצות עבור הסוכה ולברר גם מהבחינה ההלכתית האם מדובר באזור מתאים וכשר, ולרכוש את כל האביזרים המרכיבים את הסוכה.
כל מה שנותר לאחר מכן הוא להיצמד להוראות ההרכבה של הסוכה ולהקים אותה במקום המיועד. לאחר מכן יש לכסות בסכך, כאשר האפשרויות גם בתחום הזה הן די מגוונות. יש שיבחרו בסכך קיינעס המופיע היום כמחצלת אחת ארוכה כך שתוך דקות ספורות הסוכה מסוככת. ניתן גם ללכת על ענפי הדקל המיתולוגים שמככבים בכל ציורי הילדים של חג הסוכות וליהנות מסוכה ציורית בניחוח ירוק ורענן במיוחד.
זהו. מה שנשאר זה לתלות קצת קישוטים על הקירות או על סכך באופן שהדבר לא יפסול את הסוכה, להכניס שולחן כיסאות ומיטה, והסוכה מוכנה!

Categories: מדריכים