עיצוב הבית עם רצפת פרקט בכוחות עצמך

ריצוף פרקטים נוטה להשתלט על מראה חלל הפנים ולכן הוא מחייב התאמה דקורטיבית. הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לעיצוב:

א. התאימו בין גווני הריצוף והקירות – הטעות הנפוצה היא לבחור בנפרד את צבעי הריצוף והקירות. בבתים עם קירות לבנים יש כמובן טווח אפשרויות רחב יותר של פתרונות ריצוף, אך במקומות שבהם משולבים פסלים, תמונות או חיפוי קירות בבריקים אין מקום לטעויות מיותרות. חשוב לוודא שהריצוף לא מתנגש עם צבע הקירות ולא יוצר עומס וצפיפות על חלל הפנים.

ב. בחרו פתרונות ריצוף פרקטיים – עיצוב ברמה גבוהה לא אמור לבוא על חשבון הנוחות ואיכות החיים שלכם. כדי לשלב בין אסתטיקה ופונקציונאליות תצטרכו לבחור פרקטים איכותיים שקל לנקות. שימו לב פרקטלמפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן, השוו בין דרגות השחיקה של קורות עץ שונים ואל תתפשרו על התקנה מקצועית.

ג. החליטו בין למינציה ועץ – לא תוכלו לעצב את הבית לפני שתחליטו האם אתם מעדיפים ריצוף למינציה או שימוש בעץ טבעי. היתרונות של למינציה הם מחיר נמוך ושמירה על איכות הסביבה, בעוד החיסרון הוא מראה מוגבל מבחינה דקורטיבית. מנגד, עץ טבעי יחזיק מעמד לאורך זמן אך הוא מחייב כריתת יערות והפרה של האיזון האקולוגי. פרקטים מעץ גושני ומלא גם יהיו יקרים בעשרות אחוזים בהשוואה לפתרונות ריצוף סינתטיים.

המיקום המושלם לריצוף עץ בבית

יש היום דגמי פרקטים סינתטיים שנראים בדיוק כמו עץ טבעי ואותם אפשר להתקין במקומות שונים בבית. מומלץ להתרשם מקטלוג דוגמאות כדי לשאוב השראה ביחס לעיצובים, טקסטורות וצבעים ולא לשכוח להתייעץ עם אנשי מקצוע. המטרה היא לשוות לחלל הפנים מראה ביתי, חמים ואופנתי. הריצוף מהווה חלק מהמראה היוקרתי של הבית והוא צפוי להשפיע גם על ערכו הכספי. יש להביא בחשבון את תחזוקת הריצוף, את העמידות בפני מים ואת מידת ההתאמה לבתים עם תינוקות וחיות מחמד.

עיצוב מדויק יאפשר לכם לנצל כל סנטימטר פנוי בחלל הפנים. השתמשו גם ביתרונות של פרקטים ותוכלו להעניק לבית ערך מוסף ואקסקלוסיבי.