תכנון ועיצוב הזמנות לחתונה – עשה זאת בעצמך

הזמנה לחתונהמי שמעוניין לבצע תכנון ועיצוב הזמנות לחתונה בשיטת עשה זאת בעצמך, על מנת לחסוך בהזמנות של החתונה, כדאי לדעת שזה לא בהכרח יחסוך לכם כסף יותר מדי. לפני שאתם מחליטים לעצב בעצמכם את ההזמנות, כדאי לכם לחפש הזמנות לחתונה בתוך בית דפוס זולות ולשקול את הכדאיות אם כדאי לכם באמת לעצב לבד.

אם לא שומרים את הקובץ לדפוס כמו שצריך ומדפיסים ישר את כל ההזמנות, ללא הדפסת דוגמה, אתם עשויים לגלות שההזמנה לא יצאה כמו שתכננתם אותה במחשב. על מנת שתוכלו לעצב בעצמכם את ההזמנה לחתונה, עליכם לחשוב על רעיון מקורי. כשאתם חושבים על רעיון הזמנה לחתונה, עליכם לקחת בחשבון שהרעיון צריך להתאים ליכולות הגרפיות שלכם. אם לא עולה לכם שום רעיון מקורי, אתם יכולים לגלוש באינטרנט, ולחפש בית דפוס, כדי לקבל קצת השראה ויצירתיות לעיצוב הזמנות לחתונה.

גודל ההזמנות

לאחר שמצאתם כבר רעיון מקורי לעיצוב ההזמנה לחתונה, עליכם להחליט על גודל ההזמנה. אם אתם מקבלים מעטפות מאולם האירועים, עליכם להתאים את גודל ההזמנה לגודל המעטפה. גודל ההזמנה לחתונה צריך להיות יותר קטן מגודל המעטפה, על מנת שתוכל להיכנס ולצאת ממנה בקלות. רוב המעטפות של אולמות האירועים הן בגודל של תשע עשרה על שלוש עשרה סנטימטרים וגודל ההזמנות לחתונה המתאים במקרה כזה הינו שתים עשרה על שבע עשרה סנטימטרים.

אם אתם רוצים הזמנות לחתונה בגודל יוצא דופן, קחו בחשבון שאתם צריכים למצוא מעטפות מתאימות וכן שתיבות הדואר של המוזמנים שלכם קיימות בגודל מסוים וההזמנות עם המעטפות צריכות להיכנס לשם מבלי להתקמט.

פתיחת המסמך

פתחו את התוכנה הגרפית המתאימה ובה פתחו מסמך חדש. בחרו ברזולוציה (PPI 300 (Pixel/Inch

צבע הגופן

אם בחרתם צבע גופן אפור, לא כדאי שיהיה פחות משמונים אחוז שחור. בנוסח הזמנה לחתונה לא מומלץ להשתמש בצבעים זוהרים או בצבעים שמקשים על הקריאה.

שמירה לדפוס

זהו החלק האקוטי בתהליך ואם הוא לא ייעשה כמו שצריך ההזמנות לחתונה עשויות לצאת בצבעים אחרים ממה שתכננתם, בגודל אחר וכדומה.

לסיכום, לפני שאתם מחליטים לעצב בעצמכם את ההזמנות, כדאי לכם לחפש הזמנות לחתונה אצל בתי דפוס ולשקול את הכדאיות אם כדאי לכם באמת לעצב לבד.