תנורי קרמיקה לעבודות אומנות

תנור קרמיקה

תנור קרמיקה הוא אחד התנורים הכי מאסיביים וחזקים שיש, והוא שימושי בעיקר לעיבוד חומר גלם שונים שחייבים לעבור ייבוש איכותי. תנור קרמיקה הוא אמנם תנור גדול וחזק מאוד אך הוא יכול להיות שימושי ואף הכרחי לסיום עיצוב עבודות קרמיקה עדינות במיוחד.

מהו תנור קרמיקה וכיצד הוא בנוי?

תנור קרמיקה הוא תנור גדול מאוד שייראה שונה מאוד מתנור אפיה שיש לכל אחד מאיתנו במטבח. תנור כזה יכול להיות גדול מאוד ואפילו בנאדם גדול יכול להיכנס אליו לעתים, כאשר רוב התנורים יהיו קטנים יותר בגלל שאין באמת צורך בגודל עצום. תנור גדול יכול להיות יעיל במיוחד לפריטי עיצוב גדולים ובדרך כלל הפריטים הללו קטנים כמו גם כל פריטי האומנות שמיוצרים בעבודת יד או בתעשייה. תנור קרמיקה בדרך כלל יהיה בצורה מלבנית, יש לו קיבולת גדולה מאוד והוא יכול להגיע לטמפ' של למעלה מאלף מעלות צלזיוס. יש לו חומרי בידוד רבים בדפנות שלו וגם פתח יציאה לעשן.

מדוע תנור קרמיקה חשוב לאומנות?

תנור קרמיקה חשוב מאוד לאומנות כיוון שיש מוצרי אומנות רבים שלמרות שהם יפים וקשים, הם יכולים לנזול בסופו של דבר או לשנות את צורתם. אחרי שעות רבות ואולי גם ימים ושבועות רבים בהם אומן מסוים עבד על היצירה שלו הוא בוודאי לא ירצה שהיא תשתנה. לכן יש צורך לעבוד עם חומרי הגלם בצורה נכונה ואחד הדברים החשובים ביותר הוא להקשות אותם. כדי להקשות אותם יש צורך בטמפ' גבוהה במיוחד שרק תנור קרמיקה יוכל לספק. כך אפשר ראות כיצד תנור קרמיקה הופך להיות כלי חשוב מאוד כשמדובר על עבודות קרמיקה, גבס, זכוכית ועוד.

אלו עוד שימושים יש לתנור קרמיקה?

מלבד השימוש של תנור קרמיקה לאומנות יש בו גם שימושים רבים בתעשיות שונות. למשל, רופאי שיניים יכולים להיעזר בתנורי קרמיקה כדי ליצור כל מיני פלטות מדויקות לפה, כאשר פלטות אלו חייבות להיות מותאמות בצורה מושלמת כי אם לא הן פשוט לא יהיו נוחות לשיני המטופל. יש עוד מגוון רחב של חומרים שחייבים לעבור חימום ותנור קרמיקה יהיה מושלם עבורם.