5 דרכים להדברה עצמית בבית

כדיי להרחיק את המזיקים מסביבת הבית ולשפר את איכות החיים קראו את המאמר הבא, בו נציג 5 דרכים שיעזרו לכם להתמודד עם הבעיה באופן עצמאי ומבלי להזמין אנשי מקצוע.

הדברה אפקטיבית נמדדת ביכולתה להרחיק, לצמצם או להרוג את כל סוגי המזיקים. יחד עם זאת, קשה להגיע לתוצאות אופטימאליות אם לא מכירים את השיטות המקובלות. כדאי גם לשלב בין הזמנת הדברה תקופתית אחת למספר חודשים לבין פעולות בסגנון "עשה זאת בעצמך". כך משפרים את איכות החיים בבית, חוסכים בהוצאות ומונעים ביקורים לא רצויים של חרקים, מקקים ומעופפים.

 בסרטון תוכלו לראות רעיון מקורי ועובד ! איך להרחיק את היתושים מהשולחן בפיקניק שלכם 🙂 קח תפוח ונעצו בו את התבלין "ציפורן"!

והנה 5 דרכים שימנעו את הצורך בהזמנת אנשי מקצוע:

  1. רכישת תרסיסים וחומרים

הדרך המקובלת והנפוצה ביותר להרחיק מזיקים מסביבת המחיה הביתית היא להשתמש בחומרים ייעודיים הנמכרים בחנויות "עשה זאת בעצמך". החומרים מציעים ריסוס כימי והם מיוצרים משורה ארוכה של מרכיבים רעילים. היתרון של ריסוס יתושים לדוגמא הוא אפקטיביות מיידית ואפשרות להתמודד עם מזיקים קיימים בבית ובחדרי השינה, אך החיסרון הוא פעולה לטווח קצר בלבד ופגיעה בחיות מחמד, ילדים ותינוקות. חומרי ריסוס כימיים גם מקשים על הנשימה ועלולים להסב נזקים לרהיטים ומכשירי חשמל.

  1. שימוש ברשתות לחלונות ודלתים

אפשר להשתמש ברשתות ייעודיות לחלונות ודלתות כדי להשיג את המטרה הראשונית של הרחקת מזיקים. רשת מאפשרת כניסה של בריזה ואוויר טבעי לתוך הבית, אך לחילופין היא מונעת את הכניסה של המעופפים והמקקים. הרשת אידיאלית לשימוש בכל פתחי הבית ומתאימה לדירות פרטיות או בניינים משותפים. היתרון של הרשת הוא עלות נמוכה ותועלת גבוהה בחסימת כניסה של חרקים, אך החיסרון הוא שלא ניתן להיעזר בה להדברה בתוך הבית עצמו.

  1. שיטות טבעיות ותרופות סבתא

יש גם שיטות טבעיות ותרופות סבתא להרחקת מזיקים והשמדתם בסביבה הביתית. אפשר לדוגמא להשמש בקפה שחור, קינמון ופפריקה כדי להרחיק נמלים. במקרה של הופעת נמלים בעציצים כדאי לשתול זרעים של עגבנייה, בעוד בתוך הבית רצוי לפזר מקלות קינמון, פפריקה או קפה שחור בעיקר ליד הדלתות והפאנלים. אפשרות אחרת היא להדליק קטורת בקרבת החלונות וכך להרחיק את היתושים.

  1. הדלקת מזגן ופתרונות אוורור

כל מי שגר בישראל יודע שאחת הדרכים היעילות להרחיק יתושים וזבובים היא פשוט להדליק מזגן. המזגן מרחיק את הזבובים במשך כל שעות היום והוא מייצר אווירה נעימה ונוחה. החיסרון היחיד הוא עלויות שעשויות להגיע למאות שקלים בחודש. האלטרנטיבה להדלקת מזגן היא הפעלת מאוורר, אך גם היעילות מוטלת בספק.

  1. מניעה

בשורה התחתונה, הדברה עצמית של חרקים ומזיקים מחייבת אתכם ליישם את כללי המניעה. הקפידו על סביבה נקייה, פנו במהירות את שקיות האשפה ועקבו אחר הופעת מזיקים באופן בלתי צפויה. במידה וזה לא עוזר, הזמינו הדברה יסודית.