5 המלצות בנושא שיפוצים בדירה שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות

שיפוץ דירה

בני אדם רבים חיים בדירה שהיא פשרה. בהתאם איכות החיים שלהם היא סבירה – וזאת למרות שיכלה להיות טובה ואפילו מצוינת אם היו משפצים את המרחב שבו הם מתגוררים. מצד שני אפשר להבין גם את מי שנרתע מפני שיפוץ: מדובר בפרויקט שמחייב השקעת משאבים בלתי מבוטלים, ובנוסף לא תמיד ניתן לדעת בוודאות כשיוצאים לדרך מה יתרחש במהלכה, ובפרט האם התקציב שהוקצה לשיפוץ יספיק או שמא יידרשו סכומי כסף נוספים. במאמר זה תמצאו 5 המלצות שיעזרו לכם לצמצם את ההוצאה על שיפוץ הדירה ולהישאר בתוך מסגרת התקציב שנקבעה מראש.

1. להיעזר במעצב פנים מנוסהשיפוץ דירה

לכאורה ההמלצה הראשונה רק מגדילה את עלות השיפוץ, אולם בפועל נוכחותו של מעצב פנים מנוסה בשלב תכנון השיפוץ ובמהלך מימוש התוכניות עשויה לחסוך סכומי כסף נכבדים. מעצב פנים מקצועי וקשוב יסייע לכם להבין מה באמת אתם צריכים (הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך), על מה באמת אי אפשר להתפשר (ועל מה כן אפשר להתפשר ולחסוך הרבה כסף) ומהן החלופות האפשריות בכל חלל בבית כך שבכל מקרה תוכלו לבחור את זו שהיא גם נאה בעיניכם וגם לא יקרה יתר על המידה. מעצבי פנים, ובפרט כאלה בעלי ניסיון בשיפוצים, מבטיחים כתב כמויות מדויק כך שלא תרכשו יותר מדי קרמיקות, חיפויים ופריטים אחרים – הוצאה משמעותית ומיותרת לכל הדעות – ובנוסף הם מבטיחים שיפוץ יעיל שלא יתארך יתר על המידה.

2. שימוש מחדש

עוד דרך לחסוך בהוצאות במסגרת שיפוץ דירה היא להשתמש מחדש בפריטים שעדיין יכולים להניב תועלת במקום לקנות חדשים. כך למשל כורסה ישנה ניתן לחדש עם ריפוד מתאים במקום להחליפה בכורסה חדשה, שעלותה בהתאם, שולחן שהתיישן ניתן לשייף, ללטש ולצבוע – בעלות נמוכה בהרבה בהשוואה לרכישת חדש – וישנן עוד דוגמאות לכדאיות ה-ReUse (שהוא גם אחד מעקרונות היסוד של הקיימות, ביחד עם ה-Recycle, מחזור, וה-Reduce, צמצום הצריכה – כך שגם כדור הארץ ירוויח מבחירה זו).

3. לצמצם את מספר נקודות החשמל

הרצון במספר רב של נקודות חשמל מובן – אף אחד לא אוהב את המראה של אינספור כבלי חשמל נמתחים בכל רחבי הדירה – אבל מצד שני כדאי לקחת בחשבון את העובדה שעלותה של כל נקודת חשמל היא כמה מאות שקלים. בהתאם מומלץ לשקול היטב עד כמה כל נקודה שתרצו להוסיף אכן חיונית, ואם היא לא הכרחית – לוותר עליה. תכנון מדויק שלא מחייב מספר רב של נקודות חשמל מאפשר לחסוך אלפי שקלים.

4. לשקול היטב החלפת ריצוף באמבטיה

במקרים רבים שיפוץ דירות כולל גם את החלפת הריצוף באמבטיה. ישנם בתים ישנים שבהם התשתיות כבר לא עומדות בעומסים העכשוויים וממילא אף צנרת לא מחזיקה מעמד לנצח ובוודאי לא אלה שהותקנו בדירות שלנו לפני עשרות שנים. במקרה שכזה אין מנוס מהחלפת כל תשתית האינסטלציה בחדר הרחצה, וניתן לנצל את ההזדמנות גם להחלפת הריצוף. אם לעומת זאת שיפוץ האמבטיה נעשה מטעמים אסתטיים בלבד, תוכלו להמיר את החלפת הריצוף בפעולה פשוטה יותר, זולה יותר וכזו שמספקת שינוי לא פחות מרשים: הדבקת PVC צבעוני, שעלותו כמה עשרות שקלים למטר ותו לא.

5. בלי טלוויזיה בחדר השינה

אחד הטרנדים העדכניים הוא טלוויזיה בארון הקיר שבחדר השינה. הוספת מקום לטלוויזיה מייקרת את עבודת הנגרות, מחייבת במקרים רבים נקודת חשמל נוספת וכן מצמצמת את המקום הפנוי בארון לטובת אחסון כל הפריטים. בנוסף מומחים רבים טוענים כי טלוויזיה בחדר השינה פוגמת באיכות השינה, ולמעשה גם בזוגיות – כך שניתן לוותר עליה בלב שלם, לחסוך כסף וליהנות משיפור באיכות החיים.

המאמר נכתב באדיבותו של ערן פולק

 

Categories: מדריכים