5 רעיונות שיפוץ הבית עשה זאת בעצמך

לשפץ את הבית – תהליך חשוב והכרחי אחת לכמה שנים

שיפוץ הבית היא סיטואציה לחוצה למדי בחיים של כל אחד מאתנו. תהליך השיפוצים הוא תהליך מקיף וארוך שלעתים אף מוציא אותנו מהבית, ובכל מקרה מדובר בתהליך יקר ומלחיץ בשל הרגישות שלנו לכל מה שקורה בבית שלנו. עם זאת, כבר כמה עשרות שנים שהטרנד של "עשה זאת בעצמך" מתרחב וצובר תאוצה בקרב יותר ויותר מאתנו – וגם שיפוץ הבית עשה זאת בעצמך הוא לא חלום או הזיה מהם אנחנו צריכים להתעלם. יש כמה וכמה אופנים בהם ניתן לבצע פעולות שיפוץ בבית בעצמנו, ללא פנייה לקבלן – ונתן לכם כמה רעיונות לדברים קטנים שתוכלו לעשות בעצמכם בשיפוץ בית.

5 רעיונות קטנים-גדולים לשיפוץ הבית עשה זאת בעצמך

  • צביעת חדר – בשביל לצבוע חדר לא צריך קבלן מקצועי – ובהחלט ניתן כיום לעשות את הפעולה הזאת בזהירות בעצמנו, מה גם שמדובר בפעולה שרבים אוהבים וניתן גם לשתף בה את הילדים. שימוש נבון בנייר דבק יכול גם להוסיף צורות או ציורים לחדרי ילדים בלי יותר מדי מאמץ.
  • שיפוץ רהיטים – פעולות של שיוף או צביעה יכולות להחיות רהיט ישן וכך להחיות גם את החדר שבו הוא נמצא. אל תמהרו לזרוק לרחוב רהיטי עץ.
  • קירות גבס – בשביל להרוס או לבנות קירות גבס בבית לא צריך קבלן, ועם עבודה זהירה (למי שלא בקיא ניתן למצוא הנחיות פשוטות ברשת) אפשר לעשות זאת בעצמנו. בכל הנוגע להריסה חייבים להיות זהירים ולבדוק מים או צנרת לפני כן.
  • פרקט למינציה הוא אופציה מעולה לחידוש ריצוף נעים וזול בבית שלנו עם עבודה פשוטה שלא מצריכה קבלן מקצועי.
  • חפצים בהכנת יד – תתפרעו עם הדמיון שלכם ותיצרו חפצים קטנים כמו קערות נוי או עציצים קטנים – שישדרגו את הבית שלכם מבחינת יופי ויוסיפו לכך גם נופך אישי.

שיפוץ הבית עשה זאת בעצמך – להתחדש וליהנות מעבודת הכפיים

כשאנחנו מבצעים פעולות שיפוץ הבית עשה זאת בעצמך אנחנו מבצעים את הפעולות הקטנות ההכרחיות משיפוץ הבית, ונהנים מעבודת הכפיים שלנו שלעתים היא גם אפשרות לגיבוש משפחתי. שווה לכם לשקול זאת – בוודאי אם השיפוץ שנחוץ לכם אינו מקיף.