עשה זאת בעצמך – 7 שלבים חשובים שיעזרו לכם לחסוך בעבודות השיפוץ

האם אתם מתכננים לשפץ את הבית בקרוב? האם אתם חוששים מחריגות בתקציב שהגדרתם לשיפוץ, ואתם מפחדים כי תאלצו לקחת הלוואות נוספות ולהיכנס לבור ללא תחתית? ובכן, לפניכם 7 שלבים חשובים שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות השיפוץ ולהימנע מטעויות של אחרים.

הגדרת תקציב

חשוב לקבוע תקציב מראש על מנת לקבל החלטות חשובות הנוגעות לאופי, סוג והיקפי השיפוץ. הגדרת תקציב מאפשרת לכם לתכנן את מקורות המימון הנדרשים לשיפוץ, לרבות הלוואה, קרן השתלמות העומדת להשתחרר, כספים פנויים ונזילים העומדים לרשותכם בחשבון העו"ש וכד'.

חשוב לדעת כי הגדרת התקציב מאפשרת לכם להיצמד אליו ולהימנע מחריגות גבוהות ומיותרות העלולות לסבך אתכם כלכלית. ניתן למצוא באינטרנט מחירונים מפורטים של עלויות שיפוץ, לרבות מחירי חומרי גלם ועלויות בעלי מקצוע כמו אינסטלאטורים, עבודות גבס, עבודות נגרות, דלתות פנים, צבע ועוד.

דלתות פנים במבצע

תכנון מפורט ומקיף

חשוב לקבוע מראש מה ברצונכם לשפץ בבית, האם אתם מעוניינים בשיפוץ מקיף בכל הבית (רמונט) או רק בשיפוץ הסלון, חדרי האמבטיה, המטבח, חדר השינה וכו'. תכנון מפורט מאפשר לכם לחלק את התקציב בהתאם, להיערך נכון לקראת השיפוץ מבחינת מגורים חלופיים, פינוי חפצים מהדירה ועוד.

בחירת קבלן מקצועי ומוסמך

עליכם לערוך סקר שוק מקיף על מנת לבחור קבלן מקצועי, בעל כל האישורים הנדרשים לעבוד בתחום. מומלץ לקבל המלצות אודות הקבלן, יש לוודא כי בחרתם קבלן רשום בפנקס הקבלנים, ומומלץ לשוחח עם כמה לקוחות ממליצים. לאחר סינון ראשוני בין קבלני שיפוצים יש לתאם פגישות עם לפחות שניים שלושה קבלנים על מנת להתרשם מהשירות ומהמקצועיות שלהם. בחירת קבלן מקצועי תסייע לכם לחסוך משמעותית בעלויות השיפוץ בגלל ניסיונו בתחום.

מעצב פנים

במידה ואתם מתכננים שיפוץ מקיף בבית כדאי לבחור מעצב פנים מוכשר ומקצועי. מעצב פנים יכול לתכנן היטב את השיפוץ בהתאמה מלאה לאורח החיים שלכם ודרישותיכם הייחודיות. כמו כן, מעצב פנים יכול לסייע לכם לקבל החלטות ולבחור חומרי גלם זולים או לתכנן שיפוץ בעלויות נמוכות בגלל פתרונות חדשים ואיכותיים אותם אינכם מכירים.

בחירת חומרי גלם

עלות חומרי הגלם הינה קריטית בבואכם לשפץ את הבית לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולערוך סקר שוק מקיף על מנת להוזיל עלויות ולחסוך בהוצאות השיפוץ. כדאי לחשב במדויק את הצבע הנדרש לצביעת קירות הבית, לבחור בחיפויי קירות במבצע, כאשר ניתן גם לחסוך באמצעות הדבקת קרמיקה על האריחים הישנים במקום לקלף אותם ולבצע שיפוץ יקר יותר. בנוסף, כדאי לחפש דלתות פנים במבצע של רב בריח וכך תוכלו לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בעלויות השיפוץ.

התקנת פרקט

כדאי לדעת כי ניתן להתקין פרקט בבית לבד, ומדובר במשימה יחסית פשוטה שתחסוך לכם כסף רב. ישנם סוגי פרקט זולים בשוק, כמו פרקט למינציה, אותו מניחים על הריצוף הישן מאחר ואין צורך בהכנת תשתית כמו לפרקט יקרים מעץ גושני.

רכישת גופי תאורה במבצע

יש בשוק מגוון פתרונות תאורה חדשים ומתקדמים, לרבות גופי תאורה חבויים. יש לתכנן היטב את התאורה, במיוחד בחדרים בהם שוהים זמן רב. אפשר לקנות את גופי התאורה לבד וליהנות ממבצעים משתלמים ברשתות המובילות כדי לחסוך בעלויות הכלליות של השיפוץ.