קטגוריה: מדריכים

מה ניתן למצוא בחנויות יצירה

חומרים וכלים ליצירה

חנויות יצירה יכולות להיות החנויות הכי מעניינות שתיכנסו אליהן .מדוע הן כאלו? בגלל שלחנויות כאלו אתם לא נכנסים כדי להבין רק כי אתם צריכים משהו ספציפי, אתם יכולים להיכנס אליהן סתם כך ולאחר מכן תצאו עם סלסילה מלאה במגוון מוצרים וחומרי גלם והרבה רעיונות. מה יש בחנויות האלו?

חומרי גלם לעבודות יצירה

הדבר הראשי שתמצאו בחנויות יצירה ולמעשה זה דבר המשמעותי ביותר עבור אנשים שמתעסקים ביצירה, הדבר שהם צריכים לחדש כל הזמן, הם חומרי הגלם. אלו חומרי גלם אפשר למצוא בחנויות יצירה? תוכלו למצוא את כל מה שאתם רוצים. תוכלו למצוא גבס, תוכלו למצוא קרמיקה, תוכלו למצוא פלסטלינה, עצים, קרטונים ועוד. למעשה אתם לא חייבים לפעול בשיטה מסוימת, יש לא מעט אנשים ובעיקר הורים שנכנסים לחנויות יצירה וקונים כל מיני חומרי גלם שאיתם הם יוכלו לעבוד לאחר מכן. כמובן שאם יהיה חסר משהו תמיד יהיה ניתן להתייעץ עם המוכרים בחנות שיעזרו לכם לבחור נכון.

כלים שיעזרו לכם ליצור

מלבד חומרי גלם יש אפשרויות רבות של כלים שיכולים לשמש אתכם עבור מגוון של עבודות יצירה. אם אתם רוצים ליצור כדים מקרמיקה אתם לא צריכים רק את חומרי הגלם אלא גם מכשיר שיעזור לכם למרק את הכד ולהפוך אותו להיות חלק ונעים, כמו כן כדי לעשות בו דוגמאות מתאימות שיתנו לו עיצוב מיוחד. אם אתם רוצים ליצור פסלים מגבס או מחימר אתם צריכים שיהיו לכם אביזרים מתאימים שיעזרו לגבס או לחימר לתפוס צורה, וכמובן שאתם צריכים גם מכחולים, ניירות ועוד כלים שיעזרו לכם לשרטט ולתכנן היטב.

צבעים בכל הסוגים

מלבד כל החומרים שמנינו עד כה יש כמובן עוד מספר רב של אמצעים שיכולים לעזור לכם ליצור את העבודות הכי טובות שיש, אך חשוב לזכור שיש צורך גם בצבעים. לא משנה באיזה חומר גלם תבחרו הוא ככל הנראה לא יגיע בצבעים. כדי להפוך אותו להיות צבעוני ונאה אתם צריכים לבחור לא סתם צבעים אלא את הצבעים הנכונים. אם תבחרו צבע לא נכון יש סיכוי שהוא לא יידבק או שהוא פשוט לא ייצור מראה חלק ואסתטי. יש צבעי שמן, יש צבעי מים ויש עוד מגוון רחב של צבעים שבחנות יצירה תוכלו למצוא. כמובן שיהיה לכם שם גם מוכר שייעץ לכם, בדרך כלל יש לפחות אחד כזה בחנות.

יש גם חוברות וספרי הדרכה

רוצים ליצור עבודות שונות עם הילדים? רוצים שהילדים ייצרו בעצמם? רוצים לדעת עוד כמה טיפים חשובים על עולם היצירה או להבין כיצד משתמשים בחלק מהאביזרים? רוצים לקבל רעיונות מקוריים ליצירה? יש בחנויות יצירה חוברות הדרכה מקסימות שיכולות להתאים לכם. חוברות ההדרכה יכולות לעזור לכם גם להבין את עולם היצירה מאפס וגם כמובן להשתפר אפילו שאתם לא חדשים בתחום.

בריאות הגוף

בריאות הגוף

השמירה על בריאות הגוף כוללת בתוכה תזונה נכונה ופעילות גופנית. פעמים רבות, למרות הניסיונות לשמור על תזונה מאוזנת, הגוף שלנו לא מקבל את כל מה שהוא צריך מהמזון. כדי להגיע לחיוניות, לשמור על המשקל ולהמשיך לתפקד, חשוב להגיע לרמת איזון מושלמת בין המרכיבים – חלבונים, סיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים, פחמימות, שומנים וסוכרים.

חשיבות התזונה הנכונה

בעידן המתפתח של ימינו, קיצורי הדרך למיניהם הפכו אותנו להרבה פחות טובים כלפי עצמנו, וזה בא לידי ביטוי בחוסר פעילות גופנית ובאכילה מוגזמת של מזון שאינו בריא לגוף. החשיבות של התזונה הנכונה לא תתבטא רק בעתיד הרחוק, לעת זקנה, אלא ניתן לחוש בה גם היום – בעייפות, בכבדות, ואף בחוסר במצב הרוח. כל אלה, קשורים קשר ישיר לתזונה שלנו.

מוצרי תוספי תזונה והתרומה לבריאות הגוףבריאות הגוף

תוספי תזונה תורמים ומזינים את גופנו. למשל הרבלייף פיתחה מגוון של מוצרי מזון בריאים, שמספקים לגוף את כל המרכיבים החיוניים. חשוב לזכור, שמוצרים אלה לא מיועדים רק למתאמנים, אלא מתאימים גם למי שמעוניינים לשמור על הבריאות, לשלוט בתחושת הרעב והשובע וכתוצאה מכך גם לרדת במשקל או לשמור על משקל תקין.

כיצד ניתן לשלב את מוצרי תזונה במהלך היום?

כבר בזמן ההתעוררות, גופנו זקוק לאנרגיה טובה כדי להיות ערני, ולהתחיל לעבוד לאחר שינה, במהלכה כל מאגרי הגלוקוז בגוף התרוקנו. חברות רבות מציעות תחליף לכוס הקפה של הבוקר במשקה צמחי המכיל עלי תה בטעמים שונים ומספק לגוף אנרגיה וחיוניות. יותר בריא, יותר ממריץ, ושומר על מערכת העיכול. במהלך היום, תוכלו להתפנק בחטיפי חלבון בריאים וטעימים כשבא לכם משהו מתוק, ולוותר על החטיפים עתיקי הקלוריות והשומן. החטיפים מגיעים בטעמים שונים, כמו וניל, שוקולד, בוטנים ולימון. בגזרת תוספי התזונה – תשמחו לדעת שחברות רבות מציעות טבליות מולטי ויטמינים המכילות למעלה מ-20 ויטמינים ומינרלים חיוניים לגוף, כדי להשלים את התזונה היומית ולספק לגוף כל מה שדרוש לו.

מוצרים טבעיים ואיכותיים לשמירה על הבריאות

מוצרי רבים ידועים כמוצרים אמינים ואיכותיים אך חשוב לדעת לברור נכון בין החברות ולהתייעץ עם רופאים או תזונאים. תוספי תזונה מספקים לגוף את כל הדרוש לו, ובמעט קלוריות כדי למנוע השמנה. השאיפה לאורח חיים בריא, מתחילה בראש ובראשונה בהבנה שבריאותינו היא הדבר היקר ביותר בעולם, ולכן, יש צורך להשקיע בו ולטפח אותו.

5 המלצות בנושא שיפוצים בדירה שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות

שיפוץ דירה

בני אדם רבים חיים בדירה שהיא פשרה. בהתאם איכות החיים שלהם היא סבירה – וזאת למרות שיכלה להיות טובה ואפילו מצוינת אם היו משפצים את המרחב שבו הם מתגוררים. מצד שני אפשר להבין גם את מי שנרתע מפני שיפוץ: מדובר בפרויקט שמחייב השקעת משאבים בלתי מבוטלים, ובנוסף לא תמיד ניתן לדעת בוודאות כשיוצאים לדרך מה יתרחש במהלכה, ובפרט האם התקציב שהוקצה לשיפוץ יספיק או שמא יידרשו סכומי כסף נוספים. במאמר זה תמצאו 5 המלצות שיעזרו לכם לצמצם את ההוצאה על שיפוץ הדירה ולהישאר בתוך מסגרת התקציב שנקבעה מראש.

1. להיעזר במעצב פנים מנוסהשיפוץ דירה

לכאורה ההמלצה הראשונה רק מגדילה את עלות השיפוץ, אולם בפועל נוכחותו של מעצב פנים מנוסה בשלב תכנון השיפוץ ובמהלך מימוש התוכניות עשויה לחסוך סכומי כסף נכבדים. מעצב פנים מקצועי וקשוב יסייע לכם להבין מה באמת אתם צריכים (הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך), על מה באמת אי אפשר להתפשר (ועל מה כן אפשר להתפשר ולחסוך הרבה כסף) ומהן החלופות האפשריות בכל חלל בבית כך שבכל מקרה תוכלו לבחור את זו שהיא גם נאה בעיניכם וגם לא יקרה יתר על המידה. מעצבי פנים, ובפרט כאלה בעלי ניסיון בשיפוצים, מבטיחים כתב כמויות מדויק כך שלא תרכשו יותר מדי קרמיקות, חיפויים ופריטים אחרים – הוצאה משמעותית ומיותרת לכל הדעות – ובנוסף הם מבטיחים שיפוץ יעיל שלא יתארך יתר על המידה.

2. שימוש מחדש

עוד דרך לחסוך בהוצאות במסגרת שיפוץ דירה היא להשתמש מחדש בפריטים שעדיין יכולים להניב תועלת במקום לקנות חדשים. כך למשל כורסה ישנה ניתן לחדש עם ריפוד מתאים במקום להחליפה בכורסה חדשה, שעלותה בהתאם, שולחן שהתיישן ניתן לשייף, ללטש ולצבוע – בעלות נמוכה בהרבה בהשוואה לרכישת חדש – וישנן עוד דוגמאות לכדאיות ה-ReUse (שהוא גם אחד מעקרונות היסוד של הקיימות, ביחד עם ה-Recycle, מחזור, וה-Reduce, צמצום הצריכה – כך שגם כדור הארץ ירוויח מבחירה זו).

3. לצמצם את מספר נקודות החשמל

הרצון במספר רב של נקודות חשמל מובן – אף אחד לא אוהב את המראה של אינספור כבלי חשמל נמתחים בכל רחבי הדירה – אבל מצד שני כדאי לקחת בחשבון את העובדה שעלותה של כל נקודת חשמל היא כמה מאות שקלים. בהתאם מומלץ לשקול היטב עד כמה כל נקודה שתרצו להוסיף אכן חיונית, ואם היא לא הכרחית – לוותר עליה. תכנון מדויק שלא מחייב מספר רב של נקודות חשמל מאפשר לחסוך אלפי שקלים.

4. לשקול היטב החלפת ריצוף באמבטיה

במקרים רבים שיפוץ דירות כולל גם את החלפת הריצוף באמבטיה. ישנם בתים ישנים שבהם התשתיות כבר לא עומדות בעומסים העכשוויים וממילא אף צנרת לא מחזיקה מעמד לנצח ובוודאי לא אלה שהותקנו בדירות שלנו לפני עשרות שנים. במקרה שכזה אין מנוס מהחלפת כל תשתית האינסטלציה בחדר הרחצה, וניתן לנצל את ההזדמנות גם להחלפת הריצוף. אם לעומת זאת שיפוץ האמבטיה נעשה מטעמים אסתטיים בלבד, תוכלו להמיר את החלפת הריצוף בפעולה פשוטה יותר, זולה יותר וכזו שמספקת שינוי לא פחות מרשים: הדבקת PVC צבעוני, שעלותו כמה עשרות שקלים למטר ותו לא.

5. בלי טלוויזיה בחדר השינה

אחד הטרנדים העדכניים הוא טלוויזיה בארון הקיר שבחדר השינה. הוספת מקום לטלוויזיה מייקרת את עבודת הנגרות, מחייבת במקרים רבים נקודת חשמל נוספת וכן מצמצמת את המקום הפנוי בארון לטובת אחסון כל הפריטים. בנוסף מומחים רבים טוענים כי טלוויזיה בחדר השינה פוגמת באיכות השינה, ולמעשה גם בזוגיות – כך שניתן לוותר עליה בלב שלם, לחסוך כסף וליהנות משיפור באיכות החיים.

המאמר נכתב באדיבותו של ערן פולק

 

Categories: מדריכים

איך מטפלים בגג דולף

גג דולף יכול להישמע לכם כמו בעיה קטנה אך זוהי בעיה גדולה מאוד שיכול גם לעלות לכם הרבה כסף. לא נדבר כרגע על איך למנוע גג דולף, כי איטום גגות מוצלח ויסודי היא התשובה היחידה, אך מה עושים כאשר הוא כבר דולף? במאמר זה נסביר לכם את כל מה שצריך לדעת על המצב העגום.

זיפות גגות

למה בכלל הגג דולף?

כדי להבין כיצד אפשר לטפל בבעיה יש צורך להבין מדוע היא מתרחשת מלכתחילה. נזילה מהגג יכולה לגרום לדליפת מים לסלון ביתכם, לחדר השינה או במקלחת ואחרי שביררתם מהיכן היא מגיעה, יש צורך לעלות לגג ולחפש מה המקור שלה. ככל הנראה אם מדובר באיטום גג לקוי, אולי כזה מיושן שכבר חייב שתחדשו אותו, תראו שלולית בדיוק במקום שממנו הדליפה מגיעה בהתאמה לתקרה הפנימית. אם אין כזה, מדובר ככל הנראה בנזילה מצנרת. בכל מקרה אלו הם המקרים שיכולים לגרום לדליפת מים.

להזמין מאתר נזילות מקצועי

אם הגג דולף חשוב להזמין קבלן איטום או מאתר נזילות בהתאם לחשד הראשוני שלכם. לשני בעלי המקצוע האלו תהיה מצלמה תרמית שתוכל להבין מהיכן בדיוק מגיעה הרטיבות כאשר השימוש הוויזואלי בזוג עיניים לא משתווה לשימוש במכשיר שמראה את החום בתקרה וכך ניתן להבין איזה חלק שלה ספוג במים ואיזה לא. כך אפשר להבין טוב יותר מה תוואי הדליפה ומה גורם לה, כאשר אם הגג שלכם לא אטום כראוי הדבר יהיה בולט מאוד במבט במצלמה התרמית, מה שלמעשה יסביר לכם שהטיפול היחיד יהיה איטום מחודש של הגג.

כיצד אוטמים את הגג?

 • איטום הגג יכול להתבצע בכמה שיטות כאשר אחת מהטובות והנפוצות ביותר היא זיפות גגות. בזיפות גגות מורחים זפת חמה על הגג וכך למעשה ישנה שכבת איטום בלתי ניתנת לחלחול שהיא למעשה זו שתנקז את המים באופן מלא אל המרזבים שיהיו ממוקמים בצדי הגג. הזפת היא חומר איטום נהדר אם כי יש לחדש אותה כל כמה שנים. עם זאת המחיר שלה הופך את השיטה לאטרקטיבית במיוחד שכן היא זולה ביחס לשיטות אחרות.
 • שיטה יקרה יותר אך עמידה יותר היא שיטת היריעות הביטומניות. שיטה זו למעשה תאטום את הגג באופן מושם ממש כמו זיפות גגות, אם כי העמידות שלה אורכת יותר מעשור. שיטה זו יקרה יותר משמעותית ולרוב תעלה פי 2 מזיפות גגות אך בכל זאת מדובר בשיטה אסתטית יותר שיכולה לשמש אתכם גם בתור גג מרוצף, שלא כמו זפת.

לאטום באופן יסודי ונכון

איטום גגות בשתי השיטות, בין אם תבחרו בזיפות גגות או ביריעות ביטומניות, מחייבת אתכם לבחור בקבלני איטום מקצועיים ואמינים שמציעים אחריות מלאה לכמה שנים לכל הפחות. הגג חייב לעבור הכנה מקדימה שכוללת ניקיון יסודי וייבוש, ורק לאחר מכן שכבות האיטום ניתנות ליישום.

מדפים מודולריים מתכת- עשה זאת בעצמך

אחרי שהבנתם שלמדפים מודולריים מתכת היא הפתרון הכי טוב שיש, יותר ממדפי פלסטיק או מדפי עץ, חשוב להבין מה עליכם לעשות כדי להקים את המדפים. יש אנשים שמנסים לחסוך על ההתקנה וגם על ההובלה של המדפים, כאשר יש כאלו שאוהבים לבנות ורואים בזה סיפוק אדיר.

מי יכול לבנות מדפים מודולריים בעצמו?

אם קניתם את המדפים המודולריים שאתם רוצים להקים במחסן, במטבח, בעסק או בכל מקום אחר, וזה בדיוק הזמן שאתם צריכים להחליט אם אתם מרכיבים אותם לבד או לא, חשוב שתדעו מה מצפה לכם. לא כל אחד יכול להרכיב את המדפים לבדו כיוון שמדובר בעבודה שמצד אחד היא מאוד פיזית ומצד שני דורשת מחשבה. בעיקר מדפים מודולריים מתכת הם מדפים שלא כל כך קל להרכיב בגלל המשקל שלהם, ויש צורך בכוח אדם נוסף. אחרי שאתם בטוחים שיש לכם את היכולות ואת הידע, חשוב לעבוד שלב שלב.

מדפים מודולריים מתכת- עשה זאת בעצמך

 • לפני שאתם מתחילים להרכיב את המדפים במקום המיועד, חשוב שתהיו סגורים שזה באמת המקום שלהם כדי שלא תצטרכו להוציא אותם לאחר מכן ולפרק שוב. חשוב לפנות את המקום היטב כדי ששום דבר לא יפריע לכם ושום חלק קטן לא יילך לאיבוד.
 • בדקו שיש הוראות הרכבה ברורות. אם משהו לא ברור לכם זה הזמן להתקשר לחברה ולשאול.
 • הוציאו קודם כל את כל החלקים, ותנסו להבין אלו חלקים דומים זה לזה ומקמו אותם ביחד. כך לאט אך בטוח תוכלו להבין לפי התמונה של המדפים והשרטוטים מה מתאים למה ותוכלו להרכיב אותם כבר בראש.

קודם להתחיל מהחלקים הגדולים

תמיד תתחילו מהחלקים הארוכים, אלו שמאונכים לרצפה, כי את המדפים עצמם מרכיבים בסך הכול על מסילות ולמעשה גוף המדפים יכול לעמוד בלעדיהם, זה יהיה לכם יותר קל. רק אחרי שגוף יחידת המדפים עומד, ודאו את כל הברגים, ודאו שלא פספסתם שוב דבר ותזיזו את היחידה אל עבר הקיר או המקום המיועד. לאחר מכן ניתן לחבר את כל המדפים וליהנות ממדף איכותי וחזק.

 

איך תעצבו פליירים שימשכו את העין?

החשיבות של פליירים עבור כל עסק ועבור כל אירוע היא חשיבות שלא ניתן לזלזל בה

כל בעל עסק, וכל מפיק של אירוע משמעותי, צריך לחשוב בראש ובראשונה על השיווק של עצמו ושל הגורם הרלוונטי שלו, לקהל היעד הרלוונטי עבורו. מי שמפעיל חוג או פעילות עבור ילדים, צריך לחשוב על שיווק לילדים ולהורים. מי שמפיק מסיבה לצעירים, צריך לחשוב על שיווק לתיכוניסטים, לחיילים או לסטודנטים. מי שמעניק שירותים עסקיים שונים – צריך לחשוב על קהל היעד העסקי הרלוונטי עבורו. בכל מקרה, השיווק הזה הוא לא עניין של מה בכך, וישנה משמעות עצומה למוצרים שיווקיים שונים, שאחד הבסיסיים אך גם המשמעותיים ביותר שבהם הוא פליירים. הפלייר הוא בסופו של דבר דף קטן ומתומצת, שצריך להיות שיווקי במידה מספקת, אינפורמטיבי במידה מצומצמת שתעניק מספיק רקע נחוץ על השירות או על האירוע, ובעיקר מושך את העין במידה רבה מאוד שתיצור עניין אצל קהל היעד הרלוונטי. כעת, נבין בדיוק כיצד עושים זאת נכון.

 

כיצד תעצבו את הפליירים האיכותיים והאטרקטיביים ביותר לקהל היעד שלכם? כמה טיפים

 • הכל מתחיל בניתוח קהל היעד – כשאנחנו מדברים על פליירים שמושכים את העין בצורה איכותית, חשוב להבין כי מה שמושך את העין לילדים הוא לא מה שמושך את העין לנערים, ומה שמושך את העין לגורם עסקי הוא לא מה שימשוך את העין לקהל יעד של מסיבה. חשוב מאוד להכווין את הפלייר שאנחנו מייצרים לקהל היעד האיכותי שאליו אנחנו רוצים לפנות, ומדובר כאן בלא פחות ממלאכה מקצועית שמתבצעת על ידי גורמים המתמחים בכך, שיודעים לתת את השירות הרלוונטי בהתאם לסוג הקהל הרלוונטי.
 • כעת מגיעים לשלב העיצוב הגרפי – עיצוב גרפי רלוונטי ומוכוון לקהל יעד הוא למעשה הלחם והחמאה של מלאכת עיצוב הפלייר, שקובע עד כמה הפלייר ימשוך את העין לקהל היעד שלו. פליירים איכותיים לא חייבים להיות צעקניים, ולמעשה לכל מלאכת עיצוב גרפי של פלייר יש את הדקויות המקצועיות שלה. מה שבטוח הוא שבשילוב נכון בין צבעים שונים, יחס מתאים בין כתב לבין קישוט, והתאמה לקהל יעד בהתאם לסוג העיצוב הגרפי – ניתן להגיע לתוצאות איכותיות ביותר שתמשוכנה את עיני הלקוחות שלכם.
 • בחירת חומרי גלם – כשרוצים להדפיס פליירים איכותיים שמושכים את העין, פרמטר חשוב במיוחד הוא חומר הגלם המודפס. חשוב לבחור את החומר בצורה נכונה, ולא בטוח שנייר רגיל הוא מה שאתם מחפשים – פלייר איכותי על נייר חלק הוא בהחלט אופציה איכותית שמושכת את העין בסיטואציות שונות.

בסופו של דבר, הכל מסתכם באיכות השירות הגרפי ושירות ההדפסה אליהם אתם פונים

מקצה לקצה, החל מניתוח קהל היעד שלכם ועיצוב גרפי בהתאם לכך, ועד הדפסת פליירים איכותיים מחומרי גלם איכותיים בהתאם לניתוח זה – אתם צריכים שירות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר בתחום. שירות שכזה תמצאו רק במסגרת של בית דפוס המתמחה באופן מיוחד בעיצוב וייצור של פליירים.

באדיבות בי דיגיטל בית דפוס דיגיטלי

Categories: מדריכים

בידוד אקוסטי – עשה זאת בעצמך

מהו בידוד אקוסטי?

אחת הבעיות הגדולות של האנושות שאנשים רבים כבר מחכים בקוצר רוח שהטכנולוגיה תפתור היא הרעש. הרעש יכול לפגוע קשות באיכות החיים ואם רק הייתה איזו שהיא דרך כדי שאנחנו נוכל שלא לשמוע רעש ממקום מסוים החיים היו הרבה יותר נפלאים. אמנם מכשיר שמשתיק את הרעש מהמכוניות בכביש או את הצרחות של התינוק עוד אין לנו אך בידוד אקוסטי ניתן להשיג די בקלות עבור כל חדר בבית ואפילו עבור הבית כולו, אם אתם חובבי מוזיקה ולא רוצים להרעיש יותר מידי. בידוד אקוסטי משאיר את גלי הקול בחדר, יוצר שמע טוב יותר באותו החדר וגם גלי הקול עצמם לא יוצאים אל מחוץ לתחומים באותה כמות שהם היו יוצאים מחדר רגיל.

איך אני יכול ליצור בעצמי בידוד אקוסטי?

 • בידוד אקוסטי יכול להגיד כחלק מהבנייה ואפשר גם להזמין בעל מקצוע שיהפוך את החדר שלנו לאקוסטי אך ניתן לעשות את זה גם בעצמכם. בידוד אקוסטי אפשר ליצור באמצעות כמה דrכים כאשר כיום יש טפטים רבים שאפשר לשים על הקירות. הטפטים עשויים מספוג דחוס והם פועלים על ידי יעילות העובי שלהם, מדובר על טפטים בעובי של שישה עד עשרה סנטימטרים שלא נותנים לגלי הקול לעבור. יש כמה דרכים למזער את גלי הקול ואחת מהם הם דחיסות גדולה, כמו למשל של קיר בטון אך בנוגע לקיר בטון הוא יקר מאוד ומחייב בנייה ולכן הוא לא אפשרות נוחה להתקנה עצמאי.
 • ישנם ספוגים מיוחדים ועבים שאמנם נראים קצת פחות טוב מהטפטים העדינים אך הם עושים עבודה מעולה. את הספוגים האלה ניתן לראות בחדרים של מוזיקאים, בעיקר מתופפים, שעושים רעש רב ורוצים שגלי הקול לא יעברו אל מחוץ לתחומי החדר. הדבקת הספוגים היא פשוטה אך יש לה חסרונות עיצוביים.

לא לשכוח לאטום את כל החדר

אמנם אטימת החדר יכולה להיות מפרכת אך נקודות החולשה בנוגע לבידוד אקוסטי הם ללא ספק המרווחים והחורים הקיימים, כמו למשל של החלון והדלת. מספיק שהדלת תהיה פתוחה מעט וכבר הרעש יכול לעבור בקלות, כאשר גם איטום אקוסטי לא הולך יכול להוריד את רמת הדציבלים בכמות נמוכה מהכמות המבוקשת.

הובלה קטנה? עשה זאת בעצמך

הובלה קטנה

כשאנחנו צריכים להוביל את הרכוש שלנו לדירה חדשה, אנחנו בדרך כלל פונים לשירות של חברת הובלות. עם זאת, יש מקרים בהם אנחנו צריכים להוביל כמות קטנה של ציוד – ואז בהחלט ניתן לנסות לעשות זאת בעצמנו. איך עושים זאת? נסביר זאת כעת.

הובלות קטנות הן הובלות שכיחות ביותר שכמעט לכל אחד מאתנו יש צורך בהן

כמעט כל אחד מאתנו צריך לבצע הובלה בשלב כזה או אחר של חיינו, לעתים לא נדירות יהיה מדובר בהובלות קטנות למדי. במצבים כאלה, פנייה לחברת הובלות יכולה להיות יקרה למדי עבורנו – ובהחלט ניתן לנסות ולהוביל את כמות הציוד הקטנה אותה אנחנו צריכים להוביל בכוחות עצמנו, בוודאי כאשר מדובר באוכלוסייה צעירה שאין לה יותר מדי כסף בכדי לפנות לחברת הובלות מקצועית. אבל מה בדיוק נחוץ לכך? ננסה להסביר זאת כעת.

מהם המפתחות שיסייעו לכם לבצע הובלה קטנה בכוחות עצמכם?

 • רכב מתאים – בכדי לבצע הובלות נדרש רכב הובלות מתאים. אצל חברת הובלות, יהיה מדובר במשאיות הובלה בדרך כלל – אך אם מדובר בהובלה קטנה, תוכלו לנסות ולשכור או להשאיל טנדר לצורך המשימה הזאת. עוד אפשרות שכדאי לבדוק היא נגרר לרכב אותו מתקינים באמצעות וו גרירה – וכדאי לבדוק אם זה יהיה זול יותר מלפנות לחברה מקצועית.
 • כוח אדם – מעבר לרכב, בכדי לבצע הובלה בצורה טובה אתם לא יכולים להיות לבד, ואתם זקוקים לסיוע. גם עבור הובלה קטנה, כדאי לוודא שאתם לפחות 3-4 אנשים שמסוגלים להרים משקלים כבדים – שכן כל הובלה תכלול פריט כבד כזה או אחר – בין אם מדובר במקרר או בספה.
 • חומרי הובלה – חברת הובלות מספקת עבור ההובלה קרטונים, מסקנטייפ וחומרי הובלה אחרים, ואתם צריכים לוודא שיש לכם את הכלים האלה אם אתם מעוניינים לבצע את ההובלה בכוחות עצמכם.

אם אין לכם את מה שנדרש בשביל לבצע את ההובלה בעצמכם, אל תיקחו סיכון

אם אין לכם סיוע אנושי מספיק, או אם אתם לא מצליחים למצוא רכב וחומרים שנחוצים עבור ההובלה – אל תיקחו את הסיכון. עדיף לכם להוציא את הכסף ולפנות לחברת הובלות מנוסה שיכולה לבצע עבורכם הובלות קטנות שמתאימות מבחינה כלכלית לצרכים שלכם, מאשר לגרום לנזק לעצמכם ולרכוש שלכם.

 

הובלה קטנה
הובלה קטנה

Categories: מדריכים

פתיחת סתימות לבד

סתימה היא מצב שמשבש את שגרת החיים בבית

ניתן להבין חומרת הנזק שגורמת סתימה לאורח החיים בבית רק אם סבלתם לאחרונה ממצב של סתימה. מדובר במצב ביש בעל יכולת לשבש את השגרה לחלוטין- החל ממפגע הריח האיום, דרך הסכנה התברואתית שבמים עומדים בצנרת הבית עד לחוסר היכולת לקיים חיים תקינים שכן חלק ממתקני הבית מושבתים. כל עוד הכל מתנהל כשורה אנו מקבלים זאת כמובן מאליו, אך בעת מקרה של סתימה אנו מגלים איך רמת החיים שנראית בעידן המודרני כמובנת מאליה הופכת לסטטוס נחשק שצריך להשיגו מחדש. סתימה עלולה להתרחש בצינורות הניקוז של הכיור באמבטיה, מכונת הכביסה המטבח, המקלחת או השירותים.

סתימה נגרמת על ידי חפץ הנקלע לצינור ניקוז צר מדי או בשל הצטברות של לכלוך או שומן המאטים את ניקוז המים עד לכדי עצירה מוחלטת. ישנן דרכים למזעור הסיכוי לסתימה מראש- שימוש במסננות בכיורים, גורסי אשפה המותקנים בצנרת הכיור והימנעות משפיכה של חומרים שומניים לכיור. עם זאת, אין הטכניקות האלו עוזרות בדיעבד. אופנת ה"עשה זאת בעצמך" חילחלה גם לתחום של פתיחת סתימות, ומביאה אנשים רבים לנסות לפתוח סתימות בצנרת הביתית בשיטה עצמאית, טבעית או אקולוגית. במאמר זה נסקור מספר דרכים בהן אנשים פועלים על מנת לפתוח סתימות בצנרת הביתית.

אמצעים לפתיחת סתימות עצמאית:

 • סנו: ניתן להשתמש בתכשירי סנו שנוצרו למטרה של פתיחת סתימות. התכשירים מכילים חומרים פעילים הממיסים שומנים ומצבורי לכלוך ולכן מומלץ לעטות כפפות בעת השימוש בהם.
 • קולה: פיתרון עממי נפוץ הוא השימוש בקולה כפותחת סתימות. אנשים מסויימת קונים בקבוק משפחתי של קולה, פותחים אותו ושופכים את התכולה ישירות לניקוז הכיור או המקלחת הסתומה. הקולה מכילה חומצות מסויימות אך בריכוזים נמוכים יחסית, ולכן יעילותה מוטלת בספק.
 • פומפה: היא כלי ידני המאשר לפתוח סתימות באמצעות וואקום. המכשיר כולל פיסת סיליקון גמישה המתהדקת סביב פתח הניקוז, המחוברת למוט המיועד לפעיל את המשיכה בוואקום. בניגוד לאפשרויות הקודמות, מדובר בכלי המאפשר שימוש רב פעמי. עם זאת, נדרשים כח מסויים וטכניקה בכדי להשתמש בפומפה שימוש אפקטיבי.
 • חומץ: ישנם אנשים הדוגלים בשימוש בחומץ, הניתן למצוא בכל מטבח. יתרונו הגדול של החומץ הוא מחירו הזול וזמינותו הגבוהה. החומץ נודע ביכולתו לפתוח במהירות סתימות קטנות היקף. כמובן שהחומץ יעיל יותר במגע ישיר עם הגורם לסתימה, ולכן יהיה אפקטיבי יותר בשימוש בכיורים ובמקלחות מאשר בבית השימוש או במכונת הכביסה.

מקרים בהם מומלץ להזמין ביובית

למרות החיסכון הכספי הנובע מפתיחת סתימות בצנרת באמצעים ביתיים, לעיתים אין מנוס מהזמנת עזרה חיצונית, הבאה בדמותם של אינסטלטור או ביובית. כל אחד מהשניים פותח סדר גודל אחר של סתימה, ולכן חשוב לעמוד על ההבדל בין השירותים שהם מספקים.

אינסטלטור מומחה מסוגל לבצע פתיחת סתימות כל עוד הן בצנרת הביתית. משמע, פיתרון הבעיה יעשה מתוך הבית, בשימוש בכלים מקצועיים ומגוון חומרים כימיים.

הביובית, לעומתו, מטפלת בבעיות סתימה בסדר גודל רחב משמעותית. הביובית היא משאית כבדה המתחברת לרשת הביוב של הבניין כולו, ובעזרת צינורות מזרימה מים בלחץ גבוה מאוד. המים מציפים את קווי הביוב של הבניין בכוח כה רב עד שהוא פותח את הסתימה.

לאחר שנפתחה הסתימה שואבים צינורותיה של הביובית חזרה את המים שהוזרמו ביחד עם גורמי הסתימה. כפי שראינו,  קיים הבדל משמעותי בסדר הגודל של הטירחה הלוגיסטית והמחיר בעבור שתי האפשרויות השונות. לכן, טוב נעשה אם בטרם ניגש לזמן עזרה בפתרון הסתימה, נבין את סדר הגודל שלה. ישנם מקרים בהם על מנת לספק פיתרון יסודי, אין מנוס מהזמנת ביובית.

כך תפתחו בעצמכם סתימת ביוב ביתית

פתיחת סתימות ביוב

סתימות ביוב נגרמות בדרך כלל בגלל עומס על תשתית הביוב או חדירת גופים זרים לתוך המערכת. בנוסף, ניתן לפתוח סתימת ביוב ביתית לבד עשוי לחסוך בהוצאות מיותרות.

פתיחת סתימות ביוב באמצעות פומפה

הדרך המוכרת והזמינה ביותר לנסות לפתוח סתימת ביוב ביתית היא באמצעות פומפה. את הפומפה אפשר לקנות בחנויות "עשה זאת בעצמך" בכל רחבי הארץ, בעלות שאינה גבוהה יותר מכמה עשרות שקלים בלבד. בשלב הראשון מצמידים את הפומפה לפתח הביוב ומרטיבים מעט את האזור כדי ליצור ואקום. בשלב השני מבצעים תנועות שאיבה למעלה ולמטה, עד ששומעים את הסתימה נפתחת.

שימוש בחומרים כימיקליים

עוד דרך לנסות לבצע פתיחת סתימות ביוב ביתית היא להשתמש בחומרים כימיקליים. היתרון הוא שאין צורך במאמץ פיזי כדי לפתוח את הסתימות, ניתן לשפוך את החומרים ישירות לתוך הכיור ואפשר גם לחסוך בזמן. החיסרון הוא שהחומרים השונים עלולים לגרום נזק לצנרת והם מאיצים תהליכי בלאי ושחיקה.

פתיחת סתימות ביוב עם קפיץ אינסטלטורים

מי שמעוניין לפתוח את הסתימה בצורה יסודית יותר יכול לנסות להשתמש בקפיץ אינסטלטורים. גם את המוצר הזה קונים בחנויות "עשה זאת בעצמך", והוא משמש לפתיחת סתימות רב פעמית. השימוש בקפיץ מבוסס על מספר שלבי מפתח:

א. החדרת הקפיץ – בשלב הראשון תצטרכו להחדיר את הקפיץ דרך פתח הביוב לכיוון נקודת הניקוז או היציאה. החדירו את הקפיץ בצנרת בעדינות כדי שהוא לא יתעקם.

ב. סיבוב – בשלב השני תסובבו את הקפיץ עם סיבוב השעון וכך תגרום לו למשוך את הגורם שגרם לסתימה. שימו לב שהקפיץ יעיל בעיקר בפתיחת סתימות ביוב שנגרמות בגלל הצטברות שערות, לכן כדאי להשתמש בו במקלחת או באמבטיה.

ג. משיכה החוצה – בשלב השלישי תמשכו את הקפיץ החוצה. במידה ועשיתם עבודה טובה, תגלו שמשכתם גם את הגורם שגרם לסתימה.

כדאי לטפל בסתימות מוקדם כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים וריחות לא נעימים, אך חשוב גם לדעת איך עושים זאת בצורה נכונה. כמו כן, אם שום דבר לא עובד תוכלו להזמין אינסטלטור.

 

פתיחת סתימות ביוב
פתיחת סתימות ביוב