קטגוריה: עיצוב גינה

איך מטפלים בגג דולף

גג דולף יכול להישמע לכם כמו בעיה קטנה אך זוהי בעיה גדולה מאוד שיכול גם לעלות לכם הרבה כסף. לא נדבר כרגע על איך למנוע גג דולף, כי איטום גגות מוצלח ויסודי היא התשובה היחידה, אך מה עושים כאשר הוא כבר דולף? במאמר זה נסביר לכם את כל מה שצריך לדעת על המצב העגום.

זיפות גגות

למה בכלל הגג דולף?

כדי להבין כיצד אפשר לטפל בבעיה יש צורך להבין מדוע היא מתרחשת מלכתחילה. נזילה מהגג יכולה לגרום לדליפת מים לסלון ביתכם, לחדר השינה או במקלחת ואחרי שביררתם מהיכן היא מגיעה, יש צורך לעלות לגג ולחפש מה המקור שלה. ככל הנראה אם מדובר באיטום גג לקוי, אולי כזה מיושן שכבר חייב שתחדשו אותו, תראו שלולית בדיוק במקום שממנו הדליפה מגיעה בהתאמה לתקרה הפנימית. אם אין כזה, מדובר ככל הנראה בנזילה מצנרת. בכל מקרה אלו הם המקרים שיכולים לגרום לדליפת מים.

להזמין מאתר נזילות מקצועי

אם הגג דולף חשוב להזמין קבלן איטום או מאתר נזילות בהתאם לחשד הראשוני שלכם. לשני בעלי המקצוע האלו תהיה מצלמה תרמית שתוכל להבין מהיכן בדיוק מגיעה הרטיבות כאשר השימוש הוויזואלי בזוג עיניים לא משתווה לשימוש במכשיר שמראה את החום בתקרה וכך ניתן להבין איזה חלק שלה ספוג במים ואיזה לא. כך אפשר להבין טוב יותר מה תוואי הדליפה ומה גורם לה, כאשר אם הגג שלכם לא אטום כראוי הדבר יהיה בולט מאוד במבט במצלמה התרמית, מה שלמעשה יסביר לכם שהטיפול היחיד יהיה איטום מחודש של הגג.

כיצד אוטמים את הגג?

  • איטום הגג יכול להתבצע בכמה שיטות כאשר אחת מהטובות והנפוצות ביותר היא זיפות גגות. בזיפות גגות מורחים זפת חמה על הגג וכך למעשה ישנה שכבת איטום בלתי ניתנת לחלחול שהיא למעשה זו שתנקז את המים באופן מלא אל המרזבים שיהיו ממוקמים בצדי הגג. הזפת היא חומר איטום נהדר אם כי יש לחדש אותה כל כמה שנים. עם זאת המחיר שלה הופך את השיטה לאטרקטיבית במיוחד שכן היא זולה ביחס לשיטות אחרות.
  • שיטה יקרה יותר אך עמידה יותר היא שיטת היריעות הביטומניות. שיטה זו למעשה תאטום את הגג באופן מושם ממש כמו זיפות גגות, אם כי העמידות שלה אורכת יותר מעשור. שיטה זו יקרה יותר משמעותית ולרוב תעלה פי 2 מזיפות גגות אך בכל זאת מדובר בשיטה אסתטית יותר שיכולה לשמש אתכם גם בתור גג מרוצף, שלא כמו זפת.

לאטום באופן יסודי ונכון

איטום גגות בשתי השיטות, בין אם תבחרו בזיפות גגות או ביריעות ביטומניות, מחייבת אתכם לבחור בקבלני איטום מקצועיים ואמינים שמציעים אחריות מלאה לכמה שנים לכל הפחות. הגג חייב לעבור הכנה מקדימה שכוללת ניקיון יסודי וייבוש, ורק לאחר מכן שכבות האיטום ניתנות ליישום.

כיצד בוחרים עמודים לגדר?

עמודים לגדר

בחירה נכונה של עמודים לגדר חשובה כי הם משפיעים על העמידות הסופית ועל החוזק. בין אם בוחרים להשתמש בגדר להגנה מרחבית על בית פרטי, חצר, גינה, עסק או מקום ציבורי, תמיד צריך להקפיד על שימוש בעמודים חזקים. בנוסף, העמודים נשארים חשופים לפגעי מזג האוויר ולשמש ולכן ניתן לייצר אותם מחומרי גלם ספציפיים בלבד.

הנה למשל מספר שיקולים שבהם ניתן להיעזר על מנת לבחור עמודים לגדר:

א. סוג העמוד – מומלץ להשתמש בעמודי גדר מפרופיל יצוק מפלדה מצופה ביטומן או ממתכת מגולוונת. הזפת שעל עמודי איסכורית למשל מגנה עליהם מפני חלודה, בעוד הגלוון מונע בלאי ושחיקה גם לאחר שימוש ממושך. את סוג העמודים ניתן לראות באולמות תצוגה או לאחר התייעצות עם אנשי מקצוע.

ב. צורת העמוד – חשוב לבחור גדר בצורת Y משוננת. הצורה המשוננת של העמודים מאפשרת להחדיר אותם כמעט לכל סוגי האדמה בקלות וללא צורך בחפירה מוקדמת. כמו כן, צורת הבזנט של העמוד מקנה לו יציבות וחוזק והופכת אותו לפתרון שמתאים באקלים קשה או רוחות סוערות.

ב. מידות – אי אפשר לבחור עמודים בלי לבדוק את המפרט הטכני והמידות. בתוך המפרט הטכני יש להתייחס בעיקר לאורך העמוד במ"מ ולמשקל העמוד בק"ג. כמובן שככל שהעמוד יהיה ארוך יותר כך צפוי המשקל שלו לעלות, אך ניתן למצוא את האיזון בין משקל ואורך בהתאם לסוג הגדר ואופי השימוש.

בחירת עמודים לפי מסגרת התקציב

הטעות הנפוצה היא לבחור עמודים לגדר לפי המחיר בלבד. למרות שכולם רוצים לחסוך בהוצאות, פשרה על איכות העמוד עלולה לעלות ביוקר. אין תחליף לעמוד איכותי שמייצב את הגדר ומונע ממנה ליפול ברגע הכי פחות צפוי. את בחירת העמודים רצוי לבצע רק לאחר שמגדירים את מסגרת התקציב, אך תוך כדי שבודקים מה המחירים המקובלים בענף והאם יש דרך לחסוך בהוצאות בלי להתפשר על האיכות.

לסיכום, בחירת עמודים לגדר היא משימה מורכבת שדורשת השקעה של זמן. את העמוד בוחרים לפי סוג חומרי הגלם, הצורה, המידות, המפרט הטכני ולבסוף גם המחיר.

גדרות מעוצבות לגינה

פתרונות גידור יכולים לשדרג את המראה והעיצוב של הגינה הפרטית. על מנת לבחור את הפתרון המתאים יש לקחת בחשבון שיקולים כמו חומרי גלם, החוק העירוני וסוג המיגון. הנה כל הפרטים
בחירה נכונה של פתרונות גידור היא משימה קשה מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, יש לזכור את ההשפעה הגדולה של פתרונות מן הסוג הזה על המראה והעיצוב של הגינה. בעזרת הגדר ניתן לשנות לחלוטין את העיצוב הסטנדרטי ולשדרג באופן משמעותי את הגינה הפרטית. שנית, ישנם פערי מחירים בין הפתרונות הקיימים ורצוי להשקיע זמן בין האופציות שעל הפרק.
עץ נחשב למשל לפתרון גידור קלאסי, אך הוא פחות עמיד בהשוואה לבטון ולאבן. הבמבוק מתאים למי שרוצה להשיג מראה כפרי של הגינה והפלסטיק למי שמחפש פתרונות גידור מודרניים יותר. הדרך הנכונה להכריע בין האופציות היא לבחור חומר גלם שמתאים לטעם האישי.

שיקולים להשוואה בין גדרות

הנה למשל כמה שיקולים חשובים שבעזרתם ניתן לבחור גדרות מעוצבות לגינה:
א. חומרי גלם – ההבדל העיקרי בין סוגי הגדרות נובע מהשימוש בחומרי גלם מגוונים. פתרונות הגידור הנפוצים כוללים שימוש בעץ, אבן ובטון, פלדה ואלומיניום, במבוק, PVC, ויניל ופלסטיק. לחומרי הגלם יש השפעה ישירה על המראה ועל המחיר.

ב. החוק העירוני – אף גדר לא יכולה להיות גבוהה או רחבה יותר מהשטח הפרטי של בעל הגינה. על מנת לדעת מה גבולות הגזרה יש לבדוק את החוק העירוני. באמצעות בדיקה של החוק העירוני ניתן לברר גם לגבי סוגים וחומרים שבהם מותר להשתמש באזור כדי לבנות גדרות. יש מקומות בעלי הגבלות על חומר הגדר והגובה, ומקומות שבהם מחייבים את בעל הגינה לברר את הגודל הספציפי של החלקה כדי למנוע גידור פולשני.

ג. מיגון – כדאי להביא בחשבון את ההשפעה של הגדר על תחושת הביטחון ועל המיגון. מלבד הפן הדקורטיבי, לגדר יש תפקיד במניעת פריצות וכניסות לא רצויות. את המיגון יש לבצע גם בפני עוברים ושבים וגם בפני חיות ובעלי חיים.

סוג עיצוב הגדרות

מבחינה דקורטיבית, ההבדל העיקרי הוא בין עיצוב גבוה וצפוף לבין עיצוב נמוך ומרווח. גדר גבוהה וצפופה מתאימה לגינות שבהן מעוניינים להשיג בידוד מרעשים ורמה גבוהה של פרטיות. בדרך כלל משתמשים בבטון או אבן כדי לבנות גדרות מבודדות מרעשים. מנגד, גדר גבוהה מסתירה את האופק והיא לא מתאימה לגינה פתוחה שפונה לשדות, לים או לנוף.
מבנה הגדר בצד הפנימי עלול להוות סכנה בגינות שיש בהן ילדים קטנים. יש להביא בחשבון את ההשפעה של הגדר על בני המשפחה, החברים והילדים. כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע גם לגבי האופן שבו חומרי הגלם משפיעים על המחיר ועל התקציב. בשורה התחתונה, על טעם וריח אין מה להתווכח וכל אחד יכול למצוא את הפתרון שמתאים לו.

איך לתחזק את הגינה בעצמכם?

אחזקת גינות

אחזקת גינות היא משימה קשה מכפי שנהוג לחשוב כי היא דורשת מחויבות. עם זאת, בעלי גינות שמתייחסים לאחזקה בתור תחביב יכולים להרוויח ערך מוסף. בצורה כזו הם שומרים על המראה המטופח של הגינה ועל ערך הנכס, ומצד שני הם גם חוסכים בהוצאות על הזמנת גנן ואיש מקצוע. כעת כל מה שנותר להם לעשות הוא להכיר את הטיפים החשובים לתחזוקה של הגינה באופן עצמאי.

טיפים לתחזוקה נכונה

חשוב לזכור שגינה מטופחת דורשת ממכם להשקיע עוד בשלב ההכנה. הקפידו להתקין צנרת להשקיה אוטומטית, רססו את הדשא לקטילת עשבים ואל תשכחו ליישר את השטח לפני שאתם מכינים את עומק השתילה. בהמשך תוכלו גם לאמץ את הטיפים הבאים לתחזוקה נכונה:

  • בצעו השקיה בשעות הלילה
  • ודאו שכל חלקי הגינה מושקים היטב
  • בצעו דישון פעמיים בשנה – באביב ובסתיו
  • התחשבו בתנאי השטח

התייעצות עם גנן לא חייבת לעלות הרבה כסף והיא יכולה לסייע לכם לזהות את צרכי הגינה. כך למשל תוכלו לברר האם כדאי לשקול להוסיף צמחים לפני אחזקת גינות, או להרחיב אותה בשביל לשתול עצים גדולים. הגנן בדרך כלל מביא בחשבון את כל השיקולים המשמעותיים עבור התחזוקה והוא גם מתייחס למסגרת התקציב שעומדת לרשותכם בבית הפרטי.

איזה אלמנטים דורשים תחזוקה ומה השיטה המתאימה לגינה שלכם?

ראשית, יש להביא בחשבון את האלמנטים המרכזיים שדורשים אחזקה ואת ההבדלים ביניהם. ברשימת האלמנטים כדאי להתייחס לנושאים כמו השקיה, דישון, גינון וטיפוח צמחיה, ניכוש עשבים שוטים והדברה נגד מזיקים. בעוד השקיה, דישון, גינון וניכוש עשבים יכולים להתבצע לבד, הדברה נגד מזיקים מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שמוסמכים לאחזקת גינות.

שנית, לכל שיטת תחזוקה יש משמעות אחרת והשפעה שונה על המראה של הגינה. חשוב לבחור את צורת ההשקיה ולהכיר את ההבדלים בין השקיה בצינור, באמצעות טפטפות או באמצעות ממטרות. לאחר מכן רצוי לבחון את העלויות הנדרשות לתחזוקה עצמאית ולהשוות אותן לעלות הממוצעת של הזמנת בעל מקצוע. רק כך ניתן לבצע את התחזוקה בצורה נכונה ועדין לחסוך בהוצאות מיותרות.

אחזקת גינות
אחזקת גינות

עיצוב הגינה – עשה זאת בעצמך

עבור מי שאוהב פרוייקטים של עשה זאת בעצמך, עיצוב הגינה הוא אחת המשימות המשמעותיות ביותר

כיום כבר אפשר להגיד כי הטרנד של עשה זאת בעצמך חצה את הגבול של אופנה חולפת, והוא פשוט עובדה קיימת – יותר ויותר אנשים בוחרים להפשיל שרוולים ולבצע בכוחות עצמם משימות שונות של בנייה או של עיצוב בבית. בכל מה שנוגע לעשה זאת בעצמך, עיצוב הגינה בבית שלנו הוא אחת המשימות המתאימות ביותר לסגנון זה של עשייה, כל עוד מבצעים אותו בזהירות ובאיכות ללא פשרות. אנחנו כאן כדי לתת לכם את הטיפים ליצירת המרחב הפתוח האיכותי ביותר בבית שלנו.

מה אפשר לעשות בעצמנו ובמה חשוב לקרוא למומחים בכל מה שנוגע לעיצוב הגינה שלנו?

  • מה אי אפשר לעשות בעצמנו? כמו בכל משימה אחרת של עשה זאת בעצמך, ישנם מרכיבים שלא נוכל לבצע בכוחות עצמנו. אם ישנם עצים אותם צריך לכרות בגינה שלנו, כריתת עצים נבצע רק עם שירות מורשה ואיכותי בתחום שיבצע זאת בזהירות ובמקצועיות. גם עבודות תשתית שקשורות לחיבור לתשתית מים של מערכות השקיה כדאי לבצע עם מומחים.
  • ומה נעשה בעצמנו – המשימות אותן נוכל לבצע בכוחות עצמנו בעיצוב הגינה הן רבות מאוד. בתור התחלה, כל מה שקשור לשתילה ולנטיעה של צמחייה אפשר ואפילו רצוי לבצע בעצמנו בכדי להבין איך עושים זאת נכון ואיך מטפחים את הצמחייה בצורה הנכונה ביותר – החל ממשטחי הדשא ועד העצים שניטע. עוד משימות של עשה זאת בעצמך לגינה הן הקמה של דק מטופח ואיכותי, הקמה של פרגולה או כיסוי צל אחר, ואפילו בנייה של ריהוט גינה – אם אנחנו רוצים לקחת את המקצועיות שלנו צעד קדימה.

המטרה שלנו צריכה להיות יצירת המרחב הפתוח, הנעים והמזמין ביותר שנוכל לעצב

בעיצוב הגינה שלנו אנחנו צריכים לשאוף להשיג את המרחב הפתוח האיכותי ביותר לאורך זמן, שיספק לנו את הראה הירוקה ואת המרחב המבודד והנעים ביותר בתוך ההמולה העירונית. אם אנחנו יכולים לבצע זאת בכוחות עצמנו, מה טוב – אבל אסור לנו להתבייש גם לקרוא למקצוענים בתחומים השונים בכדי להבטיח את עיצוב הגינה האיכותי ביותר שניתן להשיג.

 

Categories: עיצוב גינה

התקנת דשא סינטטי – עשה זאת בעצמך

התקנת דשא סינטטי

הרבה מתעניינים ורוצים לדעת באם הם יוכלו להתקין בעצמם את התקנת דשא סינתטי אותו הם רכשו, התשובה הינה חד משמעית דהיינו – השאלה הינה מי המתקין, על איזה סוג משטח מתבצעת ההתקנה ומה הוא השימוש היום יומי של התקנת דשא סינתטי. התקנת דשא סינתטי על ריצוף או על אדמה קשה היא פעולה שלרוב נקרא לבעל מקצוע, אבל אתם בהחלט יכולים לבצע זאת בעצמכם בשיטת עשה זאת בעצמך. התקנת דשא סינתטי יכולה להתבצע כמעט על כל סוג של משטח, כאשר הליך ההתקנה משתנה בין סוגי המשטחים השונים, למשל – התקנת דשא סינתטי על משטח אדמה ידרוש הכנות תשתית רציניות יותר מאשר משטחים קשים כגון: אספלט, בטון, או משטח מעץ. אם אתם בעלי ידיים טכניות טובות ובניית פרגולה נראית לכם כעין משחק ילדים, סביר להניח כי התקנת דשא סינתטי לא יהווה בעיה עבורכם. אם הנכם יודעים כי עבודת כפיים איננה התחום שלכם, אז תחסכו לעצמכם את עוגמת הנפש ותנו למקצוענים לבצע את עבודתם הנאמנה.

השלבים עבור התקנת דשא סינתטי על אדמה בשיטת עשה זאת בעצמך –

* במידה וקיימת בשטח עשבייה או עשב טבעי – רססו את השטח בקוטל עשבייה וכעת עליכם להמתין משהו כמו עשרה ימים.
* הנמיכו את גובה האדמה בחמישה עד עשרה סנטימטרים. האדמה צריכה להיות מהודקת חמישה עד עשרה סנטימטרים מתחת לגובה הנחת הדשא.
* פזרו על האדמה שכבת מצע מיוחד, אשר מותאם להתקנת דשא סינתטי. חשוב למלא עד לגובה הרצוי עבור תחילת הדשא הסינתטי אבל לא יותר מחמישה סנטימטרים.
* הדקו היטב את המצע ומתחו עליו יריעת בד מספוג פלריג כעת קבעו בעזרת יתדות.
* הניחו את הדשא ופרשו אותו בכל השטח.
* חיתוך שולי מרבד דשא סינתטי בסכין יפני.
* הדבקת מרבדי דשא סינתטי – הרימו את שני צדי הדשא והניחו על משטח הבד העשוי PVC.
* כעת הורידו את שני צדי התפרים על הדבק והקפידו על חיבור יפה.
* יש להבריש את הסיבים על הדשא הסינתטי במטאטא כביש.
* פזרו תערובת חול סיליקט.
* טאטאו את הסיליקט נגד כיוון הסיבים.
* מומלץ להוסיף פתיתי גומי המספקים רכות נוספת לאותו מרבד דשא סינתטי.
* יש להבריש את הדגש נגד כיוון השעון, כדי שפתיתי הגומי ייכנסו היטב אל הסיבים.

לסיכום, התקנת דשא סינטטי יכולה להתבצע כמעט על כל סוג של משטח, כאשר הליך ההתקנה משתנה בין סוגי המשטחים השונים, למשל – התקנת דשא סינתטי על משטח אדמה ידרוש הכנות תשתית רציניות יותר מאשר משטחים קשים כגון: אספלט, בטון, או משטח מעץ.

עשה זאת בעצמך – 7 שלבים חשובים שיעזרו לכם לחסוך בעבודות השיפוץ

האם אתם מתכננים לשפץ את הבית בקרוב? האם אתם חוששים מחריגות בתקציב שהגדרתם לשיפוץ, ואתם מפחדים כי תאלצו לקחת הלוואות נוספות ולהיכנס לבור ללא תחתית? ובכן, לפניכם 7 שלבים חשובים שיעזרו לכם לחסוך בהוצאות השיפוץ ולהימנע מטעויות של אחרים.

הגדרת תקציב

חשוב לקבוע תקציב מראש על מנת לקבל החלטות חשובות הנוגעות לאופי, סוג והיקפי השיפוץ. הגדרת תקציב מאפשרת לכם לתכנן את מקורות המימון הנדרשים לשיפוץ, לרבות הלוואה, קרן השתלמות העומדת להשתחרר, כספים פנויים ונזילים העומדים לרשותכם בחשבון העו"ש וכד'.

חשוב לדעת כי הגדרת התקציב מאפשרת לכם להיצמד אליו ולהימנע מחריגות גבוהות ומיותרות העלולות לסבך אתכם כלכלית. ניתן למצוא באינטרנט מחירונים מפורטים של עלויות שיפוץ, לרבות מחירי חומרי גלם ועלויות בעלי מקצוע כמו אינסטלאטורים, עבודות גבס, עבודות נגרות, דלתות פנים, צבע ועוד.

דלתות פנים במבצע

תכנון מפורט ומקיף

חשוב לקבוע מראש מה ברצונכם לשפץ בבית, האם אתם מעוניינים בשיפוץ מקיף בכל הבית (רמונט) או רק בשיפוץ הסלון, חדרי האמבטיה, המטבח, חדר השינה וכו'. תכנון מפורט מאפשר לכם לחלק את התקציב בהתאם, להיערך נכון לקראת השיפוץ מבחינת מגורים חלופיים, פינוי חפצים מהדירה ועוד.

בחירת קבלן מקצועי ומוסמך

עליכם לערוך סקר שוק מקיף על מנת לבחור קבלן מקצועי, בעל כל האישורים הנדרשים לעבוד בתחום. מומלץ לקבל המלצות אודות הקבלן, יש לוודא כי בחרתם קבלן רשום בפנקס הקבלנים, ומומלץ לשוחח עם כמה לקוחות ממליצים. לאחר סינון ראשוני בין קבלני שיפוצים יש לתאם פגישות עם לפחות שניים שלושה קבלנים על מנת להתרשם מהשירות ומהמקצועיות שלהם. בחירת קבלן מקצועי תסייע לכם לחסוך משמעותית בעלויות השיפוץ בגלל ניסיונו בתחום.

מעצב פנים

במידה ואתם מתכננים שיפוץ מקיף בבית כדאי לבחור מעצב פנים מוכשר ומקצועי. מעצב פנים יכול לתכנן היטב את השיפוץ בהתאמה מלאה לאורח החיים שלכם ודרישותיכם הייחודיות. כמו כן, מעצב פנים יכול לסייע לכם לקבל החלטות ולבחור חומרי גלם זולים או לתכנן שיפוץ בעלויות נמוכות בגלל פתרונות חדשים ואיכותיים אותם אינכם מכירים.

בחירת חומרי גלם

עלות חומרי הגלם הינה קריטית בבואכם לשפץ את הבית לכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי ולערוך סקר שוק מקיף על מנת להוזיל עלויות ולחסוך בהוצאות השיפוץ. כדאי לחשב במדויק את הצבע הנדרש לצביעת קירות הבית, לבחור בחיפויי קירות במבצע, כאשר ניתן גם לחסוך באמצעות הדבקת קרמיקה על האריחים הישנים במקום לקלף אותם ולבצע שיפוץ יקר יותר. בנוסף, כדאי לחפש דלתות פנים במבצע של רב בריח וכך תוכלו לחסוך מאות ואף אלפי שקלים בעלויות השיפוץ.

התקנת פרקט

כדאי לדעת כי ניתן להתקין פרקט בבית לבד, ומדובר במשימה יחסית פשוטה שתחסוך לכם כסף רב. ישנם סוגי פרקט זולים בשוק, כמו פרקט למינציה, אותו מניחים על הריצוף הישן מאחר ואין צורך בהכנת תשתית כמו לפרקט יקרים מעץ גושני.

רכישת גופי תאורה במבצע

יש בשוק מגוון פתרונות תאורה חדשים ומתקדמים, לרבות גופי תאורה חבויים. יש לתכנן היטב את התאורה, במיוחד בחדרים בהם שוהים זמן רב. אפשר לקנות את גופי התאורה לבד וליהנות ממבצעים משתלמים ברשתות המובילות כדי לחסוך בעלויות הכלליות של השיפוץ.

 

בדי לייקרה להצללה לגינה

הקיץ הישראלי מחייב שימוש בפתרונות הצללה יעילים ומקוריים. על מנת לעבור את הקיץ בשלום יש צורך בהצללה בחצר, בגינה, בחניה, בשטחים ציבוריים וגם בחלק מהחנויות או העסקים. אחד הפתרונות האופטימאליים של השנים האחרונות הוא שימוש בבד לייקרה. זהו בד הנמתח עד 35% מהגודל המקורי בזמן ההקמה. הוא מיוצר במגוון רחב של צבעים ומגיע בגדלים שונים לבחירת הלקוח. הוא אינו עמיד לגשם ולכן אטרקטיבי בעיקר לקיץ, אך מסוגל גם לייצר הצללה ולמנוע חדירה של לחות או עלייה משמעותית בטמפרטורות.

ברמה העקרונית, השימוש בבדי לייקרה להצללה בקיץ אינו דורש רקע טכני מוקדם. ניתן למתוח את קצוות הבד גם אם אין לולאות. יש לעשות קשר פשוט בכל מקום ולחבר אליו רצועות בד המשמשות כיתר. עם זאת, רצוי לשמור על הלייקרה מפני קריעה ולעטוף את קצה הסנדה בחתיכת בד. כך מגנים על בדי לייקרה להצללה משבבי עץ שעלולים לקרוע אותו בשטח.

היתרונות של פתרונות הצללה

משתלם להשקיע בפתרונות הצללה איכותיים כדי לעבור את הקיץ וליהנות מיתרונות משמעותיים:

א. חיסכון בהוצאות – פתרונות הצללה חוסכים בהוצאות על קירור ומיזוג חלל הפנים של הבית. הם מייצרים בידוד תרמי וניתן לשלב אותם בעיצוב הכללי של החצר או הגינה. פתרונות הצללה משתלמים גם עבור מי שעורך אירוע בשטח, או כל מי שרוצה לעטוף חלקים מסוימים מהכניסה לבית ולחניה.

ב. רמת חיים גבוהה – בדי לייקרה משפרים את איכות החיים. הם מרחיבים את המקום שניתן לאחסן בו ציוד, לבלות יחד עם הילדים או לנוח מהשגרה. השימוש בבד לייקרה בתור פתרון הצללה מומלץ עבור לקוחות פרטיים ובעלי דירות. הבד נאה מבחינה אסתטית והוא אחראי על דקורציה של חלל החוץ.

ג. הגנה על רהיטים – פתרונות הצללה מגנים על רהיטים בחצר, במרפסת, בגינה או על הגג. הם מונעים שחיקה ובלאי ומספקים שכבת הגנה מפני נזקים בלתי הפיכים.

לסיכום, בדי לייקרה להצללה מיועדים במיוחד עבור החום והלחות של הקיץ הישראלי. יש לבדים אלו יתרונות רבים וניתן להשיג אותם במגוון צבעים וגדלים.

באדיבות ברלינר- ייצור שמשונית ורשתות צל

בניית רהיטים מעץ – עשה זאת בעצמך

 

הבית של החבר הכי טוב שלכם_SC_0633_250x375 (1)
אם יש לכם כלב ואתם רוצים עבורו מלונה שתהיה לא רק אטומה, יציבה וחזקה אלא גם מעוצבת ויפה – מלונת עץ שתבנו בעצמכם תהיה הבית המושלם לכלב שלכם.
המלונה עשויה מקורות עץ חזקות אשר עברו חיטוי מפני מזיקים שניתן להשיג במחסן עצים, והגג צבוע בצבעי עץ איכותיים.
אז אם אתם רוצים לבנות לכלב שלכם בית אמיתי שגם ייראה נפלא בגינה הפרטית – מלונת עץ שכזאת היא הבחירה המושלמת עבורו ועבורכם.

 

 

 

 

Read More

5 רעיונות לעיצוב וקישוט עציצים

אם אתה מתכנן לשתול גינה, כנראה שיש לך אוסף של עציצים ריקים. במקום לתת להם להיערם באיזו פינה חשוכה, אתה יכול להשתמש ברעיונות כאן כדי להפוך אותם לאמנות שימושית. אם אין לך עציצים, תמיד אפשר לבדוק עם החברים שלך או שכנים שרוצים לשתול או לרוץ לחנות ולקנות כמה כלי חרס. אתה יכול לעשות משהו מועיל או משהו דקורטיבי. ובסופו של דבר להתהדר בפרוייקט עציצים יפיפה משלך.

1. כל פיסת נייר צבעונית יכולה לשמש כקישוט מומלץ לעציצים, ולהקנות להם מראה מרענן ומיוחד. כך למשל אריזות משומשות של שוקולד, לאחר שניקתם אותם, תוכלו להדביק אותם בצורת דמקה בצבעים שונים על גבי העציץ. יתן מראה זוהר לעציץ שלכם.

2. ישנם עציצים שהם בתחילת דרכם, רק מתחילים לנבוט ולכן לעיתים יש צורך להגן עליהם מפני האקלים הסוער, אם זה גשם או קור. ולכן ניתן להשתמש בבקבוקי פלסטיק, לחתוך את הראש עם הפקק, ולהניח על גבי העציץ העדין. את הפקק ניתן לקשט במגוון צבעים, כך גם את חלק הבקבוק עצמו. אפילו לקשור פפיון על גביו, למראה מדליק.

3. ישנם מגוון צבעים פרקטיים בשוק, אחד הפופולריים שבהם, הוא צבע מגנט. צבע שחור שניתן לצבוע על גבי עציץ החרס במגוון צורות, לבבות, כוכבים וכו', על גבי הצבע (בדיוק כמו המורות בבית הספר) תוכלו לצייר ולכתוב בגיר. מראה שיקי ומלבב.

4. השתמשתם בטפטים לקיר? מעולה, אל תזרקו את השאריות וגם אם לא ישנם מגוון טפטים צבעוניים ומעניינים בחנויות. תוכלו לגזור רצועה ארוכה, ולהדביק אותה על גבי העציץ, למעלה או באמצע ובכל מקרה להפוך את העציץ הרבה יותר מעניין לעין.

5. יודעים לסרוג? מצויין, מה דעתכם לסרוג סוודר מחמם לעציץ שלכם? נותן מראה מיוחד וצבעוני, לא משהו שרואים בכל גינה.