קטגוריה: עיצוב הבית

איך מטפלים בגג דולף

גג דולף יכול להישמע לכם כמו בעיה קטנה אך זוהי בעיה גדולה מאוד שיכול גם לעלות לכם הרבה כסף. לא נדבר כרגע על איך למנוע גג דולף, כי איטום גגות מוצלח ויסודי היא התשובה היחידה, אך מה עושים כאשר הוא כבר דולף? במאמר זה נסביר לכם את כל מה שצריך לדעת על המצב העגום.

זיפות גגות

למה בכלל הגג דולף?

כדי להבין כיצד אפשר לטפל בבעיה יש צורך להבין מדוע היא מתרחשת מלכתחילה. נזילה מהגג יכולה לגרום לדליפת מים לסלון ביתכם, לחדר השינה או במקלחת ואחרי שביררתם מהיכן היא מגיעה, יש צורך לעלות לגג ולחפש מה המקור שלה. ככל הנראה אם מדובר באיטום גג לקוי, אולי כזה מיושן שכבר חייב שתחדשו אותו, תראו שלולית בדיוק במקום שממנו הדליפה מגיעה בהתאמה לתקרה הפנימית. אם אין כזה, מדובר ככל הנראה בנזילה מצנרת. בכל מקרה אלו הם המקרים שיכולים לגרום לדליפת מים.

להזמין מאתר נזילות מקצועי

אם הגג דולף חשוב להזמין קבלן איטום או מאתר נזילות בהתאם לחשד הראשוני שלכם. לשני בעלי המקצוע האלו תהיה מצלמה תרמית שתוכל להבין מהיכן בדיוק מגיעה הרטיבות כאשר השימוש הוויזואלי בזוג עיניים לא משתווה לשימוש במכשיר שמראה את החום בתקרה וכך ניתן להבין איזה חלק שלה ספוג במים ואיזה לא. כך אפשר להבין טוב יותר מה תוואי הדליפה ומה גורם לה, כאשר אם הגג שלכם לא אטום כראוי הדבר יהיה בולט מאוד במבט במצלמה התרמית, מה שלמעשה יסביר לכם שהטיפול היחיד יהיה איטום מחודש של הגג.

כיצד אוטמים את הגג?

 • איטום הגג יכול להתבצע בכמה שיטות כאשר אחת מהטובות והנפוצות ביותר היא זיפות גגות. בזיפות גגות מורחים זפת חמה על הגג וכך למעשה ישנה שכבת איטום בלתי ניתנת לחלחול שהיא למעשה זו שתנקז את המים באופן מלא אל המרזבים שיהיו ממוקמים בצדי הגג. הזפת היא חומר איטום נהדר אם כי יש לחדש אותה כל כמה שנים. עם זאת המחיר שלה הופך את השיטה לאטרקטיבית במיוחד שכן היא זולה ביחס לשיטות אחרות.
 • שיטה יקרה יותר אך עמידה יותר היא שיטת היריעות הביטומניות. שיטה זו למעשה תאטום את הגג באופן מושם ממש כמו זיפות גגות, אם כי העמידות שלה אורכת יותר מעשור. שיטה זו יקרה יותר משמעותית ולרוב תעלה פי 2 מזיפות גגות אך בכל זאת מדובר בשיטה אסתטית יותר שיכולה לשמש אתכם גם בתור גג מרוצף, שלא כמו זפת.

לאטום באופן יסודי ונכון

איטום גגות בשתי השיטות, בין אם תבחרו בזיפות גגות או ביריעות ביטומניות, מחייבת אתכם לבחור בקבלני איטום מקצועיים ואמינים שמציעים אחריות מלאה לכמה שנים לכל הפחות. הגג חייב לעבור הכנה מקדימה שכוללת ניקיון יסודי וייבוש, ורק לאחר מכן שכבות האיטום ניתנות ליישום.

בידוד רעש בעזרת צמר סלעים- עשה זאת בעצמך

צמר סלעים מיועד לבידוד אקוסטי ובעבר נהוג היה להשתמש בו בשכיחות גבוהה על מנת לבודד רעשים בדירות מגורים, בניינים משותפים, בנייני משרדים, חללי תעשייה ועוד.

נכון להיום כבר ידוע שהחומרים בתוך הצמר עלולים להיות מסוכנים במידה ונחשפים אליהם ישירות לאורך זמן, אך זה לא אומר שאי אפשר להשתמש בו כפתרון לבידוד רעש בשיטת עשה זאת בעצמך.

רכישה, בחירה ויישום הצמר במחיצות

השלב הראשון ביישום פתרונות בידוד בעזרת צמר סלעים היא כמובן לרכוש אותו. את הצמר ניתן להשיג בצורה של לוח או מזרון ולא באופן חשוף, כדי להגן על המשתמש ועל הסביבה. העובי הממוצע של לוח צמר סלעים הוא 5 ס"מ והרוחב 40 ס"מ. לוח סטנדרטי מגיע לאורך של 1 מטר והוא עולה בערך 20 שקל. עם זאת, יש כמובן לוחות עבים וארוכים יותר שמחירם שונה.

טיפים ליישום מוצלח

הנה עוד כמה טיפים שיכולים לסייע למי שרוצה לנצל את היתרונות של פתרונות עבור בידוד רעש בעזרת צמר סלעים ובשיטת "עשה זאת בעצמך":

א. דחיסות – ככל שהצמר יהיה דחוס יותר בתוך המחיצות כך תעלה האפקטיביות שלו בבידוד רעשים. נסו לדחוס את הצמר ככל האפשר ולהיעזר בכלי עבודה נוספים.

ב. תלו את המזרון עם תפסנים או מסמרים – הטעות הנפוצה היא לנסות להכניס את מזרון הצמר בין המחיצות בלי לקבע אותו. הפתרון הוא למנוע את זחילת הצמר החוצה באמצעות תלייה שלו עם תפסנים, מסמרים או ברגים בחלק העליון.

ג. התקינו קומפירבנד – התקנה של קומפירבנד לפני התקנת לוחות צמר סלעים תמנע ויברציות. כך ניתן לשפר את יעילות הצימר ולמנוע מעבר של רעשים בין קומות וחדרים.

החלק הכי קשה הוא יישום הצמר בתוך מחיצות ותקרות שעשויים מלוחות גבס או אחרים. ההתקנה של הצמר מתבצעת בין הניצבים, כאשר המטרה היא לגרום לרעש להיבלע באופן מלא או חלקי בתוך הצמר ולא לעבור לצד השני. במידה וקונים צמר סלעים איכותי ניתן לבצע את היישום ללא חשש והסיבים שלו אינם גורמים למחלות.

Categories: עיצוב הבית

השלבים בצביעת רצפת עץ

לרצפה יש משמעות רבה הרבה יותר ממה שאתם חושבים. הרצפה שנמצאת אצלכם בבית לא רק צריכה להתאים לעיצוב של כל הבית, אלא היא ממש קובעת אותו מחדש. מעבר לכך, לרצפה תפקידים חשובים גם בבידוד התרמי שלה וגם בעמידות שלה. רצפה שנראית טוב וקלה לניקוי אך שנשברת ונשחקת בקלות עושה רק חצי מהעבודה שלה ולכן ההרמוניה בין כל הקריטריונים חייבת להיות מושלמת. גם כאשר יש לכם רצפת עץ קיימת, חשוב מאוד לדעת כיצד לנקות אותה מבלי לפגוע בה וגם במידה ואתם רוצים לשדרג אותה, כיצד לצבוע אותה.

כיצד נצבע את רצפת העץ בצורה נכונה:

 • לפני שתתחילו לצבוע את רצפת העץ שלכם חשוב מאוד הגוון אותו תבחרו. בחירת הגוון שאותו תצפו את רצפת העץ שלכם ישפיע על הצבעים בכל החדר. הגוונים השונים בדרך כלל מסתכמים באדום, צהוב וכמובן הצבע הקלאסי, חום. בדרך כלל האדום יקבל נטייה לכתמתם או בין אדום לחום והצהוב יהיה בצבע זהוב או שזוף. את ההתאמה בין הגוון חשוב להתאים יחד עם הצבעים הקיימים בבית בעיקר בקירות. למשל, צבע זהב יתאים יותר לצבע חם כמו אדום או צהוב. לגוון בצבע חום יתאימו יותר משפחת הצבעים הקרים כולל לבן.
 • מומלץ מאוד להסיר את שכבת הצבע הישן כדי שהצביעה החדשה תהיה חלקה יותר. כיצד ניתן לבצע את הסרת הצבע? יש חומרים מיוחדים שמגיעים בצורת ג'ל או בצורת נוזל שיכולים להסיר את הלקה שעוטפת את העץ וכך הצבע יירד בקלות אפילו בחריצים עמוקים. חשוב לציין שחומרים אלו אינם דליקים ולכן בטיחותיים מאוד. לפני תהליך הצביעה רצוי למלא שריטות, בעיקר עמוקות, כדי שהצבע ייראה מושלם וחלק.

צביעת עץ חדש מצריכה מכם יותר

עץ חדש יכול להיתפש כבעייתי יותר כיוון שיש לו שכבה טבעית שאוטמת אותו וסוגרת אותו ולכן הצבע יתקשה להיכנס פנימה וצביעת רצפת עץ כזו תהיה קשה מאוד. ההמלצה הכי טובה שאפשר לקבל היא לא לצבוע עץ חדש במשך לפחות חצי השנה הראשונה. מומלץ להגן על העץ בחומר מתאים לעץ חדש שיחדור את השכבה הזאת שיכולה גם להיראות מבריקה מאוד ולתת לו להתאקלם לתנאים החיצוניים. לאחר זמן מה העץ יהיה מוכן לצביעה.

Categories: עיצוב הבית

איך להכין חדר בריחה בבית?

הקמת חדר בריחה

כדי להכין חדר בריחה ביתי חשוב להבין מה הוא חדר בריחה

חדר בריחה הוא אחד הטרנדים החמים ביותר לחוויה אינטרקטיבית לקבוצה, חדרי הבריחה מבוססים על משחק המחשב משנות התשעים בו השחקן נמצא בחדר וירטואלי. המטרה היא לצאת מהחדר, זהו אתגר לא פשוט כי כדי לצאת מהחדר יש לפתור חידות ורמזים רבים, ככל שהרמזים והחידות מורכבים יותר כך עולה רמת הקושי לברוח מהחדר. היום ניתן למצוא מגוון רב של חדרי בריחה אמיתיים שבהם ניתן לשחק את המשחק האמיתי. ניתן למצוא חדרי בריחה אשר מותאמים לכל הגילאים והם חוויה כיפית ומהנה לכל אחד. אנשים רבים אשר היו בחדר בריחה ואהבו את החוויה רוצים לאמץ את הרעיון ולהקים חדר בריחה ביתי, זוהי משימה לא פשוטה אך באמצעות מחשבה ותכנון גם אתם יכולים ליצור חדר בריחה ממש בתוך הבית.

הקמת חדר בריחה

חדר בריחה ביתי? איך עושים את זה

הקמת חדר בריחה היא משימה כלל לא פשוטה אשר עורכת מספר שלבים. הנה המדריך המלא לתכנון והקמת חדר בריחה .

 • שלב התכנון – השלב הראשוני של הקמת חדר בריחה הוא שלב התכנון, בשלב זה תצתרכו לשבת ולחשוב על חידות ורמזים לחדר הבריחה שלכם. אתם יכולים לקבוע את רמת הקושי של החידות לפי מה שמתאים לכם. החידות והרמזים צריכים להוביל אחד לשני וליצור מעין עלילה אותה השחקנים יצתרכו לעבור. על מנת להקל על הארגון של חדר הבריחה מומלץ לעשות רשימה של החידות והרמזים, כך תוכלו לשלוט בסדר שלהם בצורה הטובה ביותר.
 • שלב האביזרים – כל חדר בריחה טוב מכיל אביזרים נלווים על מנת להפוך אותו למעניין יותר. מומלץ להעזר באביזרים ננעלים כמו קופסאות, תיבות או ארונות שבתוכם תוכלו להחביא רמזים, את המפתח לחפצים אלו גם תוכלו להחביא וכך ליצור רצף נכון לחדר בריחה. מומלץ להעזר בכמה שיותר פריטים בחדר כמו תמונות, עציצים, פסלים אשר תוכלו להחביא מאוחרייהם מפתחות, אביזרים נלווים נוספים ורמזים.
 • שלב הרכבת החדר – אחרי שכתבתם את כל הרמזים והחידות על פתקים מיוחדים, הבאתם אביזרים ועיצבתם את החדר. עכשיו הגיע השלב האחרון, שלב הרכבת חדר הבריחה. את הרמזים והחידות יש להחביא ברחבי החדר, בסדר הגיוני וכרונולוגי. יש לוודא שכל המחבואים בחדר נעולים והמפתחות המתאימים נמצאים גם כן במחבוא. בחדר תוכלו ליצור את העלילה שלכם, על מנת להעשיר את החוויה כדאי להמציא סיפור רקע לחדר ולהשקיע ברמז פתיחה שיציג אותו.

היום אפשר להקים חדר בריחה בכל בית

באמצעות מחשבה והשקעה היום ניתן להקים חדר בריחה בכל בית. זכרו יש לבחור בחדר שננעל, אחרת אין משחק. וודאו שלחדר זה יש מפתח נוסף שיהיה אצלכם מחוץ לחדר בעת המשחק. הקמת חדר בריחה יכולה להיות פעילות מגבשת לילדים ולמבוגרים כאחד, והיא מתאימה לאירועים רבים.

איך להתקין וילונות בעצמך ללא צורך באיש מקצוע

וילונות

ישנו מגוון רחב של סוגי ווילונות כיום, הדורש מאתנו לעיתים קרובות להתקין וילון מההתחלה
התפתחות תרבות השפע בחברה הישראלית יצרה אווירה אשר אפשרה את פריחתה של תרבות עיצוב הפנים. מעבר לרהיטים מהודרים ומעוצבים הנמכרים ברחבי הארץ, גם מוצרים פשוטים באופן יחסי זכו לעדנה רבה, והמבחר שלהם המוצא לצרכן הלך וגדל. וילונות הם דוגמא לפריטים אשר רק לפני דור איש לא היה מעלה על דעתו לשלם עליהם מעבר לנדרש על מנת שיתאימו לעיצוב הבית. עם זאת, בשל השליטה אשר הם מאפשרים על האור החודר לחדר, כל אדם החפץ לעצב את בידו על פי חזונו חייב להשקיע זמן וכסף על מנת לרכוש את הווילונות המושלמים. קיים מגוון אדיר של ווילנות בשוק, הכולל מעבר לווילונות הבד הוותיקים וילונות גלילה, וילונות חשמליים אשר ניתנים לשליטה בלחיצת כפתור, וילונות ונציאנים מהודרים ועוד דגמים רבים. הדגמים הרבים דורשים מאתנו פעמים רבות להתקין את הקונסטרוקציה המשמשת להחזקת הווילון מחדש, מאחר ואין די כיום בקרניז פשוט על מנת להחזיק את כל הדגמים השונים.

Read More

ארגון חתונה בחצר הביתית – עשה זאת בעצמך

מכולות קירור

היכן כדאי לכם לחגוג את החתונה שלכם? אמנם זוגות רבים בוחרים באופציה המוכרת של גן אירועים או אולם אירועים, אבל זה ממש לא אומר שאתם חייבים לדבוק בשיטה הזו. במקום זה, למה שלא תארגנו בעצמכם את החתונה שלכם בחצר הביתית? אם יש להורים שלכם או לקרובים או אפילו חברים טובים חצר ביתית גדולה יחסית – זה יכול להיות המקום המושלם לחתונה שלכם! עם זאת, כמובן שמדובר על חתונה שהיא יוצאת דופן, ולכן יש דברים מיוחדים שצריך לדאוג להם במקרים הללו.

אז למה כדאי לדאוג?

קייטרינג ומזון – באופן כללי, אתם צריכים להסדיר מראש את כל נושא המזון שיוגש. אפשר שכל אורח יביא איתו אוכל, או שכמה קרובי משפחה ישפילו שרוולים ויכנו את כל האוכל לחתונה הביתית. כמובן שתמיד אפשר גם לפנות לחברת קייטרינג מסודרת שתגיש את האוכל באירוע שלכם. כך או כך – זה נושא שיש לתאם אותו מראש, כי אין הפעם מטבח מוכן שמכין מנות.

מכולות קירור ותנורי חימום – עוד נושא שכדאי לדאוג לו מראש, הוא הצבה של מכולות קירור מצד אחד, וגם של תנורי חימום גדולים מצד שני שיהיו בסביבה. מדוע זה נחוץ? כמובן כדי לשמור על הטריות של המזון. מצד אחד מכולות קירור יכולות לשמור על מזון קר כך שלא יתקלקל (על אחת כמה וכמה אם אתם מתחתנים בקיץ). מהצד השני יש גם תנורי חימום שיוכלו לשמור על מנות בשריות שונות חמות וטעימות.

חופה – כמובן שגם זה משהו שכדאי לדאוג לו מראש. הפעם אתם צריכים ממש להקים חופה מאפס, כי מן הסתם בחצר הביתית שלכם, אין תשתית מוכנה לחופה. עם זאת, זה ממש לא בעייתי להקים חופה מאפס – אתם בסך הכל זקוקים לכיסוי מתאים לחופה, למוטות, ולאנשים שיחזיקו את החופה, וזה הכל!

ועוד נושא אחד חשוב

הנושא האחרון שכדאי לדאוג לו הוא ההיבט של החניה. אם יש המון מקומות חניה ליד הבית שלכם אז זה כמובן מצוין, אבל אם אין הרבה מקומות נחיה, אפשר לבחון אפשרויות נוספות בסביבת מקום, או לארגן הסעות מיוחדות לאורחים שלכם.

עיצוב הבית עם רצפת פרקט בכוחות עצמך

ריצוף פרקטים נוטה להשתלט על מראה חלל הפנים ולכן הוא מחייב התאמה דקורטיבית. הנה כמה טיפים שיכולים לסייע לעיצוב:

א. התאימו בין גווני הריצוף והקירות – הטעות הנפוצה היא לבחור בנפרד את צבעי הריצוף והקירות. בבתים עם קירות לבנים יש כמובן טווח אפשרויות רחב יותר של פתרונות ריצוף, אך במקומות שבהם משולבים פסלים, תמונות או חיפוי קירות בבריקים אין מקום לטעויות מיותרות. חשוב לוודא שהריצוף לא מתנגש עם צבע הקירות ולא יוצר עומס וצפיפות על חלל הפנים.

ב. בחרו פתרונות ריצוף פרקטיים – עיצוב ברמה גבוהה לא אמור לבוא על חשבון הנוחות ואיכות החיים שלכם. כדי לשלב בין אסתטיקה ופונקציונאליות תצטרכו לבחור פרקטים איכותיים שקל לנקות. שימו לב פרקטלמפרט הטכני המפורסם על ידי היצרן, השוו בין דרגות השחיקה של קורות עץ שונים ואל תתפשרו על התקנה מקצועית.

ג. החליטו בין למינציה ועץ – לא תוכלו לעצב את הבית לפני שתחליטו האם אתם מעדיפים ריצוף למינציה או שימוש בעץ טבעי. היתרונות של למינציה הם מחיר נמוך ושמירה על איכות הסביבה, בעוד החיסרון הוא מראה מוגבל מבחינה דקורטיבית. מנגד, עץ טבעי יחזיק מעמד לאורך זמן אך הוא מחייב כריתת יערות והפרה של האיזון האקולוגי. פרקטים מעץ גושני ומלא גם יהיו יקרים בעשרות אחוזים בהשוואה לפתרונות ריצוף סינתטיים.

המיקום המושלם לריצוף עץ בבית

יש היום דגמי פרקטים סינתטיים שנראים בדיוק כמו עץ טבעי ואותם אפשר להתקין במקומות שונים בבית. מומלץ להתרשם מקטלוג דוגמאות כדי לשאוב השראה ביחס לעיצובים, טקסטורות וצבעים ולא לשכוח להתייעץ עם אנשי מקצוע. המטרה היא לשוות לחלל הפנים מראה ביתי, חמים ואופנתי. הריצוף מהווה חלק מהמראה היוקרתי של הבית והוא צפוי להשפיע גם על ערכו הכספי. יש להביא בחשבון את תחזוקת הריצוף, את העמידות בפני מים ואת מידת ההתאמה לבתים עם תינוקות וחיות מחמד.

עיצוב מדויק יאפשר לכם לנצל כל סנטימטר פנוי בחלל הפנים. השתמשו גם ביתרונות של פרקטים ותוכלו להעניק לבית ערך מוסף ואקסקלוסיבי.

 

איך לתכנן את עיצוב הפנים בשלבי הבנייה

בסופו של כל תהליך בנייה, מה שמרכיב את איכות ושגרת החיים שלנו הוא עיצוב הפנים

כל תהליך של בניית בית אף פעם לא יהיה תהליך קצר ואף פעם לא יהיה תהליך פשוט מדי. בתור התחלה, מדובר בהשקעה כלכלית עצומה – קנייה של שטח, פנייה לאנשי המקצוע הרלוונטיים ובניית בית בהתאם לחזון שלנו לבית בו נעביר את ימינו באיכות חיים גבוהה שמתאימה לנו.

עם זאת, מדובר גם בתהליך חשוב מאוד עבור מי שיכול להרשות אותו לעצמו. עוד דבר שחשוב לזכור הוא שסופו של כל תהליך בנייה הוא עיצוב פנים – והוא מה שמרכיב באופן מעשי את איכות החיים בבית שלנו. לכן, חשוב לתכנן את עיצוב הפנים מראש ולהתאים את הבנייה אליו, ונבין בדיוק כיצד עושים זאת.

בכדי לשלב עיצוב פנים בשלב תכנון הבנייה, עלינו לפנות לגורמים מקצועיים ולהתאים את התוכניות

 • אנשי המקצוע הנכונים – שילוב של עיצוב פנים בתהליך הבנייה הוא משימה שעבורה נדרשים אנשי המקצוע הנכונים, שהם מעצבי הפנים הרלוונטיים וכמובן שגם אנשי התכנון והמהנדסים. מעצב הפנים שלנו יודע לאפיין מה הצרכים של עיצוב הפנים שאותו אנחנו מתכננים איתו, מבחינת צרכי הבנייה. בהתאם לכך הוא מגדיר גבולות גזרה מסוימים לאנשי התכנון, המהנדסים, שצריכים להתאים את תוכניות הבנייה שייושמו בפועל לצרכים אלה.
 • העלאה על הכתב – כמובן שההתאמה של עיצוב הפנים והצרכים שלו לתהליך הבנייה צריכה להתבצע בצורה כתובה ואיכותית ולהפוך באופן מעשי לתוכנית הבנייה העדכנית. זה קורה רק אם אנשי התכנון שלנו מבצעים זאת בצורה איכותית ומקצועית, ואנחנו שולחים את השרטוטים העדכניים הללו אל מכון העתקות אור שידפיס אותם עבורנו כך שנוכל ליישם אותם באופן מעשי כתוכניות הבנייה העדכניות.

תוכניות הבנייה היוצאות ממכון ההעתקות צריכות להיות מתאימות לעיצוב הפנים שלנו

הדבר החשוב ביותר בכל מה שנוגע לשילוב של עיצוב הפנים כחלק מתהליך הבנייה היא ההבנה של החשיבות של תהליך זה לאיכות החיים שלנו בבית שבו אנחנו משקיעים כל כך הרבה. ההבנה הזאת היא שתוביל את התהליך הזה לרמה האיכותית הדרושה לו, והיא שתבטיח את איכות החיים העתידית שלנו בבית בצורה הטובה ביותר.

Categories: עיצוב הבית

טיפים מסקרנים ליצירה של מקומות אחסון בבית

מקומות אחסון
מקומות אחסון
מקומות אחסון

כולנו רוצים ליהנות בבית שלנו ולקבל איכות חיים גבוהה. עם זאת, תמיד עולה ההתלבטות בכל מה שנוגע לפתרונות אחסנה בבית שלנו. אחרי הכל, יש לנו לא מעט חפצים  – ואיך נוכל לאחסן אותם בצורה ראויה? הנה כמה טיפים מסקרנים של פתרונות אחסון מקוריים ומיוחדים – שיספקו לכם זווית חדשה על כל הנושא, בכדי שתוכלו לדאוג שכל הפריטים שלכם יישמרו היטב

אחסון במקומות שלא ידעתם שקיימים.

 • ליצור במת אחסון – דרך אחת לחסוך במיוחד במקום, היא להתקין מעין במה שמשמשת לאחסון. למה הכוונה? על בסיס הריצוף, מתקינים בעצם במה מוגבהת. הבמה הזו היא לכאורה הרצפה מעתה, אלא שכעת נוצר חלל בין הריצוף המקורי לבין הבמה – ואת החלל הזה תוכלו לנצל לטובת פתרונות אחסנה! כמובן שהיתרון האדיר בשיטה זו שהיא בעצם תופסת מקום לגובה – ולא לרוחב או לאורך, ומכאן אתם לא תרגישו שיש פחות מקור בחדר שלכם – למרות שאתם עושים פה שימוש בשטח עצום.
 • לאחסן בתוך הספה – דרך נוספת לאחסן בצורה ייחודית, היא לרכוש ספות וכורסאות שמשמשות למטרות של אחסון. אלו הן ספות שהמושב שלהן בעצם נפתח כלפי מעלה – ואז מתחת מגלים חלל שלם לאחסון. זה יכול להיות פתרון נוח מאד למשל, לאחסון של ספרים, של משחקים, וכיו"ב, וקל מאד לשלוף אותם כמובן.
 • לאחסן בתוך המיטה – אחסנה אפשרית נוספת, היא כזו שתהיה בתוך המיטות שלכם. יש כאן כמה אפשרויות. לקנות כמובן מיטה נפתחת, שבה כל המזרן מתרומם כלפי מעלה ומתחתיו יש שטח לאחסון. דרך נוספת היא לקנות מיטה אשר כל שידת העץ שלה, משמשת  גם בתור מגירה ושטח אחסון עם מדפים, ואז גם מקבלים פתרון בעיצוב יפה במיוחד.
 • רווח בתוך המדרגות – אם אתם גרים בבית פרטי דו קומתי, נצלו את השטח של המדרגות – מתחתיהן יש שטח עצום לא מנוצל, שאפשר להפוך אותו למחסן נהדר, וכך הרווחתם שוב שטח אחסון איכותי מאד.

יש עוד הרבה אפשרויות

אנו סקרנו עבורכם רק כמה אפשרויות שונות כדי שתוכלו ליהנות מאחסנה איכותית מאד – כמובן שיש עוד שיטות, שאתם מוזמנים לקדם בביתכם.

מרצפות מצויירות

רצפה דקורטיבית הינה פתרון מקסים בכל הנוגע להענקת חיים ועיצוב שונה לחלוטין לרצפת ביתכם, הרצפה הדקורטיבית תוכל להעניק מראה מיוחד ביותר ובזאת להוסיף ייחודיות מעולה לשילוב בין הרצפה לשאר חלל החדר. את הרצפה הדקורטיבית ניתן ליצור בשלל דרכים. באמצעות צבעי אקריליק עמידים, באמצעות חריטות, וניתן אף לקנות מרצפות מוכנות שהינן בעבודת יד. במידה ואינכם מוכשרים בציור או בעלי כלי חריטה שונים, לא בהכרח תצטרכו להתיעץ ולהיעזר באנשי מקצוע, ישנם גם כמה פתרונות מעניינים אשר תוכלו לבצע בעצמכם.

מרצפות מצוירות מוכנות


זהו הפתרון הפשוט ביותר, לבצע ריצוף לבית באמצעות אריחים אשר מוכנים מראש על פי הזמנתכם, אמנם הדבר לא בהכרח יספק את להוטי האומנות והגיוון שבכם, אך ישנם ריצופים מוכנים מדהימים אשר יכולים לספק את המטרה הדקורטיבית באופן מעולה. אריחי רצפה אלה נעים במחירים של 60-300 שקלים בהתאם לסוג, גודל ואיכות, אריחי ענק יכולים להגיע גם למחירים של 700 שקלים לאריח.

 

עשה זאת בעצמך – ציור על רצפות


ציור על רצפות הינו פתרון מדהים בכל הנוגע למתן מגע שונה לחלל החדר, בדומה לציורי קיר אך בייחודיותם לרצפה, לעתים הדבר מתבטא גם בחומר שונה לצביעה, אך כאן תוכלו לממש את פרי דמיונכם. כמה מרצפות מצוירות בודדות במרכז החדר עושות את ההבדל בהרגשה של החדר כולו. זה גם לא כל כך יקר, מרצפות קרמיקה שניתן לצייר עליהן. טווח המחירים כאן לא משתנה מאד המרצפות הפשוטות. הטווח הינו בסדר גודל של 50 ש"ח למטר. ניתן לצייר עם צבעי אקריליק עמידים וישנם גם צבעים מיוחדים לרצפות שניתן להשיג.

 

שיטות הציור והריצוף

ThinkstockPhotos-479161846a
ניתן לבצע רצפה מצוירת, ללא הצורך בכישרונות עיצוב ואומנות יוצאים מן הכלל בכדי להקנות לרצפתכם מראה שונה וייחודי. כמובן, לא באמת חייבים להיות אומנים ובעלי כישרון ציור יוצא דופן בכל הנוגע למתן צבע ועיצוב שונה לבית, ניתן גם לבצע מגוון עיצובים פשוטים אשר דורשים השפרצה של צבע או קווים ישרים וצורות גאומטריות אשר ניתן ליצור בעזרת בנייר דבק אשר מודבק באופן ישר. מומלץ לבצע צביעה על אריחים ללא שכבת לקה, מחיר 18 ליטר של צבע יעלה כ – 400-800 שקלים בהתאם לגוונו ואיכותו, ולאחר ייבוש מלא של הצבע, לבצע השמת שכבת לק או שמן על הריצוף אשר ינוע במחיר של 50 עד 90 שקלים למ"ר.

 

אפשרויות נוספות לגיוון בריצוף – עשו זאת בעצמכם

ישנם עוד פתרונות שונים ליצירת רצפה דקורטיבית כגון – מדבקות לרצפה, אך זהו רעיון פתרון זמני מכיוון שהמדבקה לא תחזיק זמן רב מדי. ניתן גם לבצע חריטה ועיצוב, על רצפות קרמיקה או רצפות עץ, באמצעות מכשירים שניתן לקנות לחריטה.